• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Moosburg - Austria

  Przeczytaj także...
  Gmina targowa (niem. Marktgemeinde lub Markt) – to rodzaj gminy posiadającej prawa targowe, wyróżniona ze względów historycznych. Gminy takie występują w Bawarii, Austrii i Południowym Tyrolu.Katerini (gr. Κατερίνη) – miasto w regionie Macedonia Środkowa w Grecji, stolica prefektury Pieria. Jest położone między Masywem Olimpu a Morzem Egejskim. W pobliżu Katerini znajdują się znane kurorty, jak Leptokaria czy Paralia Katerinis, a także stanowiska archeologiczne (Dion) i poweneckie twierdze (Platamonas).
  Maintal – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Darmstadt, w powiecie Main-Kinzig. Liczy 38 309 mieszkańców (30 czerwca 2012).

  Moosburg (słoweń. Možberk) – gmina targowa w Austrii, w kraju związkowym Karyntia, w powiecie Klagenfurt-Land. Liczy 4488 mieszkańców (1 stycznia 2015).

  Karyntia (niem. Kärnten, słoweń. Koroška, wł. Carinzia) – kraj związkowy w południowej Austrii. Jako kraj związkowy graniczy ze Słowenią, Włochami, Tyrolem, Salzburgiem i Styrią. Stolicą landu jest Klagenfurt. Obok Austriaków, zamieszkuje ją też mniejszość słoweńska w liczbie 14 tys. osób.Język słoweński (słoweń. slovenski jezik lub slovenščina) – język południowosłowiański, urzędowy w Słowenii i jeden z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Posługuje się nim ok. 2,4 mln osób, z czego większość stanowią mieszkańcy Słowenii, a także terenów przygranicznych w Austrii i we Włoszech.

  Współpraca[]

  Miejscowości partnerskie:

  Moosburg an der Isar, Moosburg a.d. Isar – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Freising. Leży około 15 km na północny wschód od Freising, pomiędzy rzeką Amper a Izarą, przy autostradzie A92, drodze B11 i linii kolejowej Monachium – Ratyzbona). Podczas II wojny światowej mieścił się tu obóz jeniecki Stalag VII A.Powiat Klagenfurt-Land (niem. Bezirk Klagenfurt-Land) – powiat w Austrii, w kraju związkowym Karyntia. Siedziba znajduje się w Klagenfurcie, który jest również miastem na prawach powiatu.
 • Maintal, Niemcy
 • Moosburg an der Isar, Niemcy
 • Katerini, Grecja
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.