• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Monika Wierzbicka  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  O kobietach, o facetach to drugi album duetu HA-DWA-O!, w pierwotnym składzie z Moniką Wierzbicką oraz Tomaszem "Konfi" Konfederakiem. Z tej płyty wypromowali oni jako single piosenki: "Słowa" (czerwiec 2001), oraz "Ty i ja" z udziałem Andrzeja Rybińskiego, Jako bonusy zamieszczono na płycie dwa utwory wcześniej wydane jako single: "Magia Świąt" (z grudnia 2000), oraz "Serce Sercu" (ze stycznia 2001). Ten ostatni utwór stał się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jego nagraniu gościnnie udział wzięli: Małgorzata Ostrowska, Zespół Ich Troje, Magda Femme, Artur Gadowski, Jarek Janiszewski (Czarno-Czarni), Zespół KarmaComa, Grażyna Łobaszewska oraz Tomek "Lipa" Lipnicki z zespołów: Acid Drinkers i Lipali, oraz chór dziecięcy "Don Don".Lipali - polski zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych.

  Monika Wierzbicka, pseudonim Nina Nu (ur. 22 maja 1970 w Giżycku) – polska piosenkarka i aktorka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Przez siedem lat pracowała w teatrze Syrena, równocześnie współpracując ze studiami dubbingowymi, Kabaretem Olgi Lipińskiej oraz Dziennikiem Telewizyjnym Jacka Fedorowicza.

  Magda Femme, właściwie Magdalena Pokora (ur. 22 maja 1971 w Zduńskiej Woli) – polska wokalistka muzyki pop. Autorka tekstów i kompozytorka. Początkowo związana była z Ich Troje, by po opuszczeniu tego zespołu zająć się karierą solową.Emily Elizabeth Dickinson (ur. 10 grudnia 1830 w Amherst w stanie Massachusetts, zm. 15 maja 1886 tamże) – poetka amerykańska.

  W latach 90. występowała z Tomaszem „Konfi” Konfederakiem w zespole „Dzieci Mona Lisy”. Zasłynęli wówczas jako autorzy hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale wkrótce zaprzestali działalności.

  Spotkali się ponownie jesienią 1999 roku i założyli duet „Ha-Dwa-O!”. Zespół ten wydał dwie płyty z jej udziałem: „Początek” (2000), oraz „O kobietach, o facetach” (2001). Z pierwszej płyty wypromowali jako single piosenki „Zatrzymaj mnie”, oraz „Sen o samotności”. W grudniu 2000 wydali singel „Magia Świąt”, który został zamieszczony jako bonus track na drugiej płycie duetu. W styczniu 2001 ukazał się singel „Serce Sercu”. Ten ostatni utwór stał się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W jego nagraniu gościnnie udział wzięli: Małgorzata Ostrowska, Zespół Ich Troje, Magda Femme, Artur Gadowski, Jarek Janiszewski (Czarno-Czarni), Zespół KarmaComa, Grażyna Łobaszewska oraz Tomek „Lipa” Lipnicki z zespołów: Acid Drinkers i Lipali, oraz chór dziecięcy „Don Don”. Zespół „Ha-Dwa-O!” otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „Album Roku – dance, techno, elektronika” za rok 2000; dwie nominacje do plebiscytu „Superjedynki”, w kategoriach: „debiut” i „muzyka taneczna”, zaś polscy DJ-e uznali duet „Ha-Dwa-O!” za najlepszy debiut roku, natomiast utwór „Zatrzymaj mnie” za hit lata 2000.

  Kacper (oryg. Casper lub The Spooktacular New Adventures of Casper, 1996-1998) – amerykański serial animowany emitowany w paśmie Dwójka dzieciom w TVP2 od 3 kwietnia 2008 roku. Pierwsza emisja serialu odbyła się na nieistniejącym dziś kanale RTL 7. Premiera odbyła się 6 grudnia 1996 roku o godz. 19:00, a polską wersję wówczas opracowało STUDIO SONICA. Serial składa się z 52 odcinków, podzielonych na 4 serie.Rango - amerykański film animowany z 2011 roku w reżyserii Gore’a Verbinskiego. W oryginalnej, angielskiej wersji dubbingu, tytułowemu bohaterowi głosu udzielił Johnny Depp.

  Z drugiej płyty zespołu „Ha-Dwa-O!” „O kobietach, o facetach” (2001) na singlach pokazały się takie piosenki, jak „Słowa” i „Ty i ja” z gościnnym udziałem Andrzeja Rybińskiego. Na początku 2002 roku Monika Wierzbicka odeszła z tego zespołu.

  W marcu 2003 roku spotkała Pawła Gawlika, z którym współtworzyła zespół „Analog”. Zespół ten wydał dwie płyty.

  Współpracowała również z zespołami „a.n.t” oraz „Przemyśl”, a także z zespołem „Wiolonczele z miasta”, z którym nagrała płytę „No i Monika” (2007).

  Tomasz Konfederak (pseudonim Konfi) – polski muzyk i dziennikarz muzyczny, gitarzysta, kompozytor, producent i manager, który ogólnopolską popularność zdobył jako lider zespołu popowego Ha-Dwa-O!Szczeniak zwany Scooby Doo (ang. A Pup Named Scooby-Doo) – ósmy serial animowany z serii Scooby Doo, wyprodukowany w studiu Hanna-Barbera. Przedstawia przygody Scooby’ego, Kudłatego, Freda, Daphne i Velmy jako dzieci; rozwiązują oni zagadki wyłącznie w obrębie swojego miasta, Spokoville (ang. Coolsville) bo z racji swojego wieku nie mogą jeszcze używać Wehikułu Tajemnic. Jest to ostatni serial Scooby Doo emitowany oryginalnie w ABC i pierwszy pokazywany w amerykańskim Cartoon Network. W Polsce w wersji dubbingowej pierwsza seria została wyemitowana dawniej również przez CN; tej samej wersji dubbingowej używał TVN do emisji pierwszej serii, a do reszty użył wersji lektorskiej; wersji dubbingowej używa teraz Boomerang, a do kolejnych odcinków zlecił dubbing temu samemu studiu, co w pierwszej serii. Od 9 kwietnia 2011 roku serial jest nadawany w TV Puls. Od 19 lipca 2012 roku serial jest nadawany w TV Puls 2.

  W roku 2008 wraz z Andrzejem Bonarkiem (jako „Wierzbicka i Bonarek”) przygotowała płytę „Moja Emily Dickinson” z muzyką do wierszy amerykańskiej poetki.

  Od 2011 jest wokalistką zespołu Żywiołak.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Krówka Mu Mu/Krówka Connie (ang. Connie the Cow, hiszp. La vaca Connie, 2001-2004) – hiszpański serial animowany. Emitowany w TVP1 od 23 czerwca 2008.
  Giżycko (niem. Lötzen, pol. (dawniej) Łuczany, Lec, prus. Lēcai) – miasto i gmina w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim. Położone na Mazurach, pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin.
  H2O – wystarczy kropla (ang. H2O: Just Add Water, 2006-2010) – australijski serial telewizyjny wyprodukowany przy współpracy z Ten Network Australia, ZDF i ZDF Enterprisses. Akcja serialu rozgrywa się w mieście Gold Coast w Australii.
  Nowy Scooby Doo (tytuł na DVD: Największe zagadki Scooby Doo; ang. The New Scooby-Doo Movies lub The New Scooby-Doo Comedy Movies) – amerykański serial animowany, drugi z serii Scooby Doo, wyprodukowany w latach 1972-1973 w wytwórni Hanna-Barbera dla stacji CBS.
  Teatr Syrena – teatr w Warszawie mieszczący się przy ulicy Litewskiej 3. Jego dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Wojciech Malajkat.
  Noddy w Krainie Zabawek (ang. Noddy in Toyland, 2009) – brytyjski serial animowany dla dzieci, wykonywany techniką cyfrową 3D, stylizowaną na tradycyjny film lalkarski. Serial oparty na podstawie powieści Enid Blyton „Noddy goes to Toyland”, wydanego w 1949 roku. Serial powstał z okazji 60. urodzin drewnianego bohatera.
  Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.05 sek.