• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Moneybookers

  Przeczytaj także...
  Unia Europejska, UE – gospodarczo-polityczny związek 27 demokratycznych państw europejskich. Unia powstała 1 listopada 1993 roku – na mocy podpisanego 7 lutego 1992 traktatu z Maastricht – jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej. Korzenie współczesnej integracji europejskiej sięgają okresu powojennego i ograniczały się do 6 państw zachodnioeuropejskich. Państwa te tworzyły wiele form i mechanizmów współpracy, powoływały organizacje, instytucje i organy, których celem było wzmocnienie jedności między nimi. W 1993 nadrzędną wobec wszystkich poprzednich organizacji została Unia Europejska, sama otrzymując nieznaną wcześniej hybrydową formułę sui generis. Euro, ευρώ, евро (znak: €, kod ISO 4217: EUR) – nazwa przyjęta na posiedzeniu w Madrycie w grudniu 1995 roku – wspólna waluta europejska wprowadzona w miejsce walut krajowych. W formie gotówkowej została wprowadzona w obieg 1 stycznia 2002 r.
  Escrow (z ang. bezpieczeństwo w rękach stron trzecich) - system stworzony w Stanach Zjednoczonych w latach trzydziestych XX wieku stanowiący formę umowy - usługi bankowej polegającej na otwarciu i prowadzeniu rachunku powierniczego, który przeznaczony jest do gromadzenia środków i prowadzenia rozliczeń pomiędzy konkretnymi, określonymi w umowie partnerami handlowymi.

  Skrill (dawniej Moneybookers) – przedsiębiorstwo umożliwiające płatności online i transfer pieniędzy przez Internet, będących elektroniczną alternatywą dla tradycyjnych papierowych metod, takich jak czeki i polecenia zapłaty. Skrill umożliwia obsługę płatności dla stron internetowych, serwisów aukcji online i pozostałych podobnych serwisów.

  Bramka SMS (ang. SMS gateway) – pośrednik w przekazywaniu SMS-ów pomiędzy ośrodkami SMS (ang. SMS center, SMSC). Niektóre strony internetowe oferują, zwykle nieodpłatnie, dzięki korzystaniu z odpowiedniego oprogramowania (np.), usługę wysyłania SMS-ów na telefony komórkowe. Taka strona również zwana jest, potocznie, bramką SMS.Czek – pisemne zlecenie bezwzględnego wypłacenia określonej kwoty, wydane bankowi przez posiadacza rachunku bankowego. Podstawą prawną funkcjonowania czeków w Polsce jest ustawa Prawo czekowe z 1936 r.

  W marcu 2007 Moneybookers został zakupiony przez Investcorp za 105 milionów euro. 9 marca 2009 został wystawiony na sprzedaż przez właścicieli Investcorp za ponad 400 mln euro.

  Podobnie jak w przypadku innych serwisów tego typu (np. PayPal), Skrill wymaga weryfikacji identyfikacji użytkownika przed użyciem serwisu w celu minimalizacji oszustw i zapobieżeniu praniu brudnych pieniędzy. Dodatkowe etapy weryfikacji podnoszą limit transakcji do 20 000 euro lub odpowiednika w innej walucie na okres 90 dni. Skrill nie podejmuje dyskusji ze sprzedawcą, więc możliwość zwrotu funduszy z kart kredytowych jest ograniczona.

  Rebranding – proces zmiany percepcji marki poprzez zmianę elementów jej komunikacji, który najczęściej wiąże się ze zmianą nazwy firmy lub produktu, wizerunku i/lub logo.PayPal Inc. – amerykańska firma oferująca usługi płatnicze umożliwiające firmom i klientom indywidualnym posiadającym adres e-mail wysyłanie oraz odbieranie płatności przez Internet. PayPal działa na zasadzie wirtualnej portmonetki (Cyfrowy portfel). W systemie PayPal klienci mogą płacić przy użyciu karty kredytowej bądź salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal.

  W 2011 Moneybookers powiadomił o zmianie nazwy na Skrill. Rebranding zakończony został w trzecim kwartale 2013.

  Historia[ | edytuj kod]

  Domena moneybookers.com została utworzona 18 czerwca 2001, a serwis został uruchomiony dnia 1 kwietnia 2002 zgodnie z informacjami centrum prasowego Moneybookers.

  Niemal 2 miliony użytkowników zarejestrowało się w Moneybookers w ciągu pierwszych 18 miesięcy funkcjonowania serwisu. Od 2 września 2008 Moneybookers zadeklarował działanie we wszystkich krajach i obsługę ponad 5,5 milionów kont. W sierpniu 2013 roku Skrill Moneybookers posiadał ponad 36 milionów użytkowników.

  Aukcja – zorganizowana forma sprzedaży, będąca formą przetargu prowadzonego na żywo. Zazwyczaj aukcje przeprowadza się wtedy, gdy istnieje wielu potencjalnych nabywców na jeden towar. Mogą się one odbywać na targach bądź w wyspecjalizowanych domach aukcyjnych. Istnieją także aukcje internetowe. W polskim prawie cywilnym aukcja stanowi odrębną od przetargu formę zawarcia umowy. W przeciwieństwie do przetargu, charakteryzuje się ustnością i bezpośredniością składania ofert. Kodeks cywilny reguluje zagadnienie aukcji w art. 70, 70, 70 i 70.Karta kredytowa – karta płatnicza, której wydanie jest związane z przyznaniem limitu kredytowego przez bank. Operacje wykonane przez posiadacza karty rozliczane są w ciężar limitu.

  Obecnie[ | edytuj kod]

  Skrill obsługuje 40 walut z całego świata i oferuje lokalne płatności w ponad 200 krajach. Skrill nie pozwala jednak użytkownikom z USA na przyjmowanie pieniędzy, a zagraniczni użytkownicy nie mogą wysyłać funduszy z użyciem kart lub kont zlokalizowanych w USA. Skrill umożliwia usługi płatności escrow (dla handlu online), bramki SMS i wysyłania faksów.

  Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.Polecenie zapłaty – bezgotówkowa forma rozliczeń bankowych. Polega na automatycznym wykonywaniu przelewu z konta dłużnika na konto wierzyciela (np. stałego usługodawcy) na podstawie poleceń zapłaty przekazywanych bankowi dłużnika przez wierzyciela oraz zgody wierzyciela na takie przelewy składanej u dłużnika lub bezpośrednio w banku.

  Skrill.com rezerwuje sobie prawo do blokowania dowolnego konta w dowolnym czasie w przypadku podejrzeń o naruszenie bezpieczeństwa konta, jak np. nieautoryzowany dostęp. Ponadto rezerwuje prawo do naliczania opłat na każde konto, w dowolnym czasie, gdy użytkownik złamie warunki umowy, na jakie zgodził się podczas rejestracji.

  Status bankowy[ | edytuj kod]

  Skrill zarejestrowany jest w Wielkiej Brytanii i posiada licencję na działanie na terenie UE. Działalność Skrill jest regulowana przez Financial Services Authority Wielkiej Brytanii.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Skrill.com • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.