• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Monaco-Ville

  Przeczytaj także...
  Międzynarodowa Organizacja Hydrograficzna, IHO (ang.: International Hydrographic Organization, fr.: Organisation hydrographique internationale) – jest to pozarządowa organizacja międzynarodowa powołana w 1921. Organizacja ta jest efektem międzynarodowych konferencji i kongresów, które obywały się już od roku 1889.Morze Liguryjskie (wł. Mar Ligure) – część Morza Śródziemnego. Rozciąga się od Wybrzeża Liguryjskiego na północy (Włoska Riwiera, Liguria) i Wybrzeża Toskańskiego na wschodzie po francuską wyspę Korsyka i włoską Elbę. Zatoka Genueńska stanowi jego północną część. Na południowym wschodzie Wyspy Toskańskie łączą Morze Liguryjskie z Morzem Tyrreńskim. Morze jest zlewiskiem dla wielu rzek północno-zachodnich Włoch m.in. rzeki Arno. Zasolenie wynosi ok 38 promili.
  Monako, Księstwo Monako (fr. Monaco, Principauté de Monaco, monegaski (nie jest językiem urzędowym) Mùnegu, Principàtu de Mùnegu) – niewielkie miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery francuskiej. Po Watykanie jest to drugie najmniejsze pod względem powierzchni niezależne państwo świata.
  Pałac książęcy w Monaco-Ville

  Monaco-Ville – część państwa-miasta Monako z pałacem książęcym, katedrą i Muzeum Oceanograficznym. Zamieszkuje tutaj około 3000 osób.

  Jest to stare, ufortyfikowane miasto usytuowane na skalistym cyplu ciągnącym się w kierunku Morza Liguryjskiego (część Morza Śródziemnego). Dzielnica położona jest u podnóża góry Tête-de-Chien. Mimo że jest ono umiejscowione w najgęściej zaludnionym kraju świata, to można w nim znaleźć wiele cichych i spokojnych uliczek, które pustoszeją całkowicie po zachodzie słońca. Mimo że miasto odwiedza niezliczona liczba turystów, to poruszać mogą się po nim tylko pojazdy posiadające zezwolenie, a używanie motocykli napędzanych benzyną po godz. 22 jest niedopuszczalne . Mieści się tam Międzynarodowe Biuro Hydrograficzne.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.