Moja gwiazda: Teen Spirit

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Moja gwiazda: Teen Spirit (ang. Teen Spirit) – amerykańsko-brytyjski film fabularny z 2018 roku w reżyserii Maxa Minghelli, wyprodukowany przez wytwórnie Lionsgate, LD Entertainment i Bleecker Street. Główną rolę w filmie zagrała amerykańska aktorka Elle Fanning.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

Fabuła[ | edytuj kod]

Polka Violet Waleńska (Elle Fanning) mieszka ze swoją matką Marlą (Agnieszka Grochowska) w Wielkiej Brytanii. Nastoletnia dziewczyna marzy o karierze w brytyjskim show-biznesie – chce zostać piosenkarką. Jednak mocno stąpająca po ziemi matka widzi ją raczej w szkole, która da jej pewną pracę. Gdy w ich miasteczku odbywają się eliminacje do słynnego talent show „Teen Spirit”, Violet bez wiedzy Marli bierze w nich udział i ku swemu zdumieniu przechodzi do finałowego etapu.

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Rebecca Hall (ur. 19 maja 1982 w Londynie) − brytyjska aktorka, nominowana w 2008 roku do Złotego Globu za rolę w filmie Vicky Cristina Barcelona.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Film fabularny – film fikcji, film aktorski przeznaczony głównie do wyświetlania w kinach. Jeden z głównych rodzajów filmowych obok filmu animowanego, filmu dokumentalnego i filmu oświatowego. Posiada fabułę, czyli dramaturgiczną, najczęściej wielowątkową opowieść.
Rotten Tomatoes – serwis internetowy prezentujący informacje, recenzje i nowości ze świata filmu. Nazwa serwisu w polskim przekładzie oznacza zgniłe pomidory i pochodzi od tradycji obrzucania przez publiczność zgniłymi pomidorami artystów scenicznych, symbolizując bezpośrednią i nieskrępowaną krytykę.
Metacritic – amerykańska strona internetowa agregująca recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą przyjęcie danego medium przez krytyków. W 2005 stronę przejęło przedsiębiorstwo CNET Networks.
Agnieszka Grochowska (ur. 31 grudnia 1979 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa, laureatka Złotego Lwa za drugoplanową rolę kobiecą w filmie Trzy minuty. 21:37 podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Mary Elle Fanning (ur. 9 kwietnia 1998 roku w Conyers, Georgia, USA) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Jest młodszą siostrą Dakoty Fanning, która jest również aktorką.

Reklama