• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mohamed Aoudou

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Beninu w piłce nożnej (do 1975 roku jako Dahomej) to jedna ze słabszych reprezentacji afrykańskich. Dotychczas ani razu nie zdołała zakwalifikować się do Mistrzostw Świata. Dwukrotnie reprezentacja Beninu grała w Pucharze Narodów Afryki, jednak zarówno w 2004 i 2008 zakończyła swój udział już w pierwszej rundzie.Orange Puchar Narodów Afryki 2010 był 27. edycją turnieju. Po decyzji CAF zorganizowała go Angola, a finały trwały od 10 stycznia do 31 stycznia 2010. W turnieju tradycyjnie miało wziąć udział 16 zespołów. Na dzień przed pierwszym meczem z turnieju wycofała się drużyna Togo. Reprezentacja tego kraju argumentowała, że organizatorzy nie są w stanie zapewnić im odpowiedniego bezpieczeństwa podczas turnieju, po tym jak ostrzelano ich autobus. W wyniku tego zdarzenia zmarł kierowca, asystent trenera i rzecznik prasowy, a sześć osób związanych z reprezentacją, w tym dwóch zawodników, zostało rannych. W dniu rozpoczęcia turnieju niespodziewanie poinformowano, że drużyna weźmie jednak udział w turnieju. Decyzję tę podważył jednak rząd Togo, który nakazał piłkarzom natychmiastowy powrót do domu. Wkrótce potem piłkarze opuścili Angolę rządowym samolotem. W dniu pierwszego zaplanowanego meczu Togo CAF podjęła decyzję o dyskwalifikacji reprezentacji z turnieju. Tym samym w grupie B o awans rywalizowały zaledwie 3 zespoły. Tytuł obroniła reprezentacja Egiptu.
  Nogometni Klub Istra 1961 – klub piłkarski z Chorwacji, mający siedzibę w mieście Pula, grający w chorwackiej pierwszej lidze.

  Mohamed Aoudou Golanne (ur. 30 listopada 1989 w Aplahoué), piłkarz beniński grający na pozycji napastnika. Mierzy 190 cm wzrostu, waży 87 kg.

  Kariera klubowa[]

  Karierę piłkarską Aoudou rozpoczął w klubie Donjo FC z miasta Aplahoué. Był też zawodnikiem chorwackiej drużyny NK Istra 1961 z 1. HNL. W styczniu 2010 roku został piłkarzem Evian Thonon Gaillard FC, grającego we francuskiej trzeciej lidze. Występował tam wraz z rodakiem Djimanem Koukou. W połowie 2010 roku wrócił do Beninu, gdzie został graczem klubu Tonnerre d'Abomey.

  Djiman Koukou (ur. 14 listopada 1990 w Porto-Novo) – piłkarz beniński grający na pozycji pomocnika. Mierzy 185 cm wzrostu, waży 82 kg.Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Beninu Aoudou zadebiutował w 2009 roku. W 2010 roku był rezerwowym zawodnikiem w Pucharze Narodów Afryki.

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Aplahoué – miasto w Beninie, w departamencie Kouffo. Położone jest około 130 km na północny zachód od stolicy kraju, Porto-Novo. W spisie ludności z 11 maja 2013 roku liczyło 26 340 mieszkańców.
  Benin (do 1975 pod nazwą Dahomej) – państwo w Afryce nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Burkina Faso, Nigrem, Nigerią i Togo, członek Unii Afrykańskiej.
  Chorwacka Pierwsza Liga Piłkarska (chor. Prva hrvatska nogometna liga albo w skrócie Prva HNL) – najwyższa ligowa klasa rozgrywkowa klubów piłki nożnej w Chorwacji. Oficjalnie zwana jest T-Com Prva HNL, a swoją nazwę zawdzięcza głównemu sponsorowi.
  Championnat National (znane Championnat de France de football National) - jest trzecią klasą rozgrywek piłkarskich we Francji. Jest niższa od rozgrywek w Ligue 2 ale wyższą od Championnat de France Amateurs.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.