• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Moez Ben Cherifia

  Przeczytaj także...
  Tunis, (arab. تونس; [Tūnis]) – stolica Tunezji, położona w odległości ok. 10 km od Zatoki Tuniskiej na Morzu Śródziemnym, nad zachodnim brzegiem Jeziora Tuniskiego.Espérance Sportive de Tunis (arab. لترجي الرياضي التونسي, znany także jako EST, taraji) - tunezyjski klub piłkarski, grający obecnie w Championnat de Tunisie, mający siedzibę w stolicy kraju, Tunisie.
  Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.

  Moez Ben Cherifia (ar. معز بن شريفة, ur. 24 czerwca 1991 w Tunisie) – piłkarz tunezyjski grający na pozycji bramkarza. Mierzy 183 cm wzrostu, waży 82 kg. Jest wychowankiem klubu Espérance Tunis.

  Kariera klubowa[]

  Ben Cherifia jest wychowankiem klubu Espérance Tunis. W 2010 roku zadebiutował w jego barwach w pierwszej lidze tunezyjskiej i od czasu debiutu jest podstawowym zawodnikiem tego zespołu. W sezonie 2010/2011 wywalczył z nim mistrzostwo Tunezji oraz zdobył Puchar Prezydenta Tunezji.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Puchar Narodów Afryki 2013 – 29. edycja turnieju o mistrzostwa Afryki w piłce nożnej, która odbyła się w Republice Południowej Afryki. RPA zorganizuje Puchar Narodów po raz drugi, po PNA 1996, gdzie zwyciężyła drużyna gospodarzy. Pierwotnie gospodarzem turnieju miała być Libia, jednak został on jej odebrany ze względu na trwającą w kraju wojnę domową.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W 2012 roku Ben Cherifia został powołany do reprezentacji Tunezji na Puchar Narodów Afryki 2012. W tym samym roku zadebiutował w kadrze, a w 2013 roku powołano go na Puchar Narodów Afryki 2013.

  Bibliografia[]

 • Profil na Transfermarkt.co.uk • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo-zachodnich według klasycznego podziału, bądź grupy języków zachodnich, centralnych według podziału Hetzrona i Voigta. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad, od strony prawej do lewej.
  Puchar Narodów Afryki 2012 – 28. edycja turnieju o mistrzostwo Afryki w piłce nożnej, która odbyła się na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.