• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Modrzejewo

  Przeczytaj także...
  Powiat bytowski (kasz. Bëtowsczi kréz) – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bytów.Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  3 miejscowości w Polsce:

  Modrzejewo (Modrzewo) (kaszb. Mòdrzewò, niem. Moddrow) – wieś kaszubska na Pojezierzu Bytowskim w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Tuchomie. Miejscowość jest placówką Ochotniczej Straży Pożarnej.Powiat chojnicki (kasz. Chònicczi kréz) – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Chojnice.
 • Modrzejewo - leśniczówka w woj. pomorskim, w pow. bytowskim, w gminie Lipnica
 • Modrzejewo - wieś w woj. pomorskim, w pow. bytowskim, w gminie Tuchomie
 • Modrzejewo - osada w woj. pomorskim, w pow. chojnickim, w gminie Czersk
 • Gmina Lipnica (1934-54 gmina Lipnice) - gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.Modrzejewo (kaszb. Mòdrzejewò, niem. Modrzejewo) – leśniczówka w Polsce na Równinie Charzykowskiej w regionie Kaszub zwanym Gochami położona w w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Lipnica nad Kłonecznicą.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wieś (łac. pagus, rus) – jednostka osadnicza o zwartej, skupionej lub rozproszonej zabudowie i istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych, nieposiadająca praw miejskich lub statusu miasta (art. 2 ustawy z 29 sierpnia 2003 o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych).
  Gmina Tuchomie – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.
  Gmina Czersk – gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.