• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mlungisi Dlamini

  Przeczytaj także...
  Kempton Park – miasto w RPA, w prowincji Gauteng, na obszarze górniczo-przemysłowym Witwatersrand, na północny wschód od Johannesburga. Około 40 tys. mieszkańców.World Boxing Foundation (WBF) jest międzynarodową organizacją, która sankcjonuje walki, prowadzi rankingi oraz przyznaje tutuły mistrzowskie w zawodowym boksie. Siedzibą WBF jest Melbourne w Australii. Założycielem i prezydentem organizacji jest były australijski zawodowy bokser Mick Croucher. WBF nadaje tytuły "mistrza świata", nie cieszą się one jednak w środowisku pięściarskim prestiżem.
  Harrismith - miasto we wschodniej części Republiki Południowej Afryki, w prowincji Wolne Państwo. Około 35 tys. mieszkańców.

  Mlungisi Mxolisi Innocent Dlamini (ur. 29 maja 1982, Bergville - zm. 29 stycznia 2010, k. Harrismith) – południowoafrykański bokser, mistrz świata w wadze lekkiej organizacji WBF (2007-2010) i IBO (2009-2010).

  Profesjonalny bokserski debiut zanotował w 2000 roku. Będąc niepokonanym w 15 walkach z rzędu, otrzymał szansę walki o mistrzostwo świata WBF w wadze lekkiej. 9 marca 2007 roku w pojedynku o tytuł pokonał w Nelspruit przez techniczny nokaut Argentyńczyka Ivana Orlando Bustosa (ówczesny bilans 21-9-3). Następnie w latach 2008-2009 czterokrotnie obronił pas.

  . Nelspruit – stolica południowoafrykańskiej prowincji Mpumalanga, położone około 330 km na wschód od Johannesburga i 60 km na zachód od granicy z Mozambikiem. Nelspruit w swych granicach liczy około 24.000 mieszkańców, a wliczając w nie okoliczne miejscowości posiada około 220.000 mieszkańców.International Boxing Organization (IBO) – organizacja, która sankcjonuje walki boksu zawodowego, prowadzi rankingi oraz przyznaje tytuły mistrzowskie.

  W dniu 31 października 2009 roku w Kempton Park zdobył również wakujące mistrzostwo organizacji IBO, nokautując w 3. rundzie swojego rodaka Zolaniego Marali (20-3-0).

  W kwietniu 2010 roku miał zmierzyć się z Paulusem Mosesem (25-0-0) o mistrzostwo świata prestiżowej organizacji WBA. Do walki tej jednak nie doszło ze względu na śmierć Dlaminiego, który 29 stycznia zginął w wypadku samochodowym w pobliżu miasta Harrismith. W chwili śmierci był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych południowoafrykańskich bokserów; był niepokonany w 22 zawodowych walkach.

  Paulus Moses (ur. 4 czerwca 1978 w Okapya) – namibijski bokser, były zawodowy mistrz świata w kategorii lekkiej (do 135 funtów) organizacji WBA.Nokaut (ang. knockout; skrót KO) – w niektórych sportach walki, takich jak boks, kickboxing, boks tajski, wyeliminowanie przeciwnika poprzez spowodowanie jego niezdolności do podjęcia dalszej walki w określonym czasie, najczęściej z powodu utraty przytomności, zamroczenia, wyczerpania, bądź kontuzji. Zwykle jest to czas dziesięciu sekund, odliczany przez sędziego ringowego.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. R.I.P Mlungisi Dlamini (ang.). 2010-0201. [dostęp 2012-03-23].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Statystyki i lista zawodowych walk
 • Warto wiedzieć że... beta

  World Boxing Association (WBA) – międzynarodowa organizacja boksu zawodowego, utworzona w 1962 roku na bazie działającej od 1921 National Boxing Association (NBA). Siedzibą organizacji jest Panama, a jej prezydentem od 1982 roku Gilberto Mendoza.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.648 sek.