• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2003

  Przeczytaj także...
  Wojskowy Klub Sportowy Zakopane – wojskowy klub sportowy działający od roku 1950 w Zakopanem. Prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży. Obecnie klub ten posiada sekcję skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.Szczyrk (niem. Schirk) – miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie bielskim. Miejscowość o charakterze turystyczno-wypoczynkowym.
  Marcin Bachleda (ur. 4 września 1982 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski, reprezentant kraju od 1999 roku i klubu AZS-AWF Katowice, dwukrotny srebrny medalista uniwersjady, zwycięzca klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2005.

  78. Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich – zawody o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich, które odbyły się w dniach 2 marca-26 grudnia 2003 roku na skoczni Skalite w Szczyrku i Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

  W konkursie indywidualnym na skoczni normalnej zwyciężył Adam Małysz, srebrny medal zdobył Łukasz Kruczek, a brązowy – Marcin Bachleda. Na dużym obiekcie najlepszy okazał się Małysz przed Wojciechem Tajnerem i Mateuszem Rutkowskim.

  Konkurs drużynowy na normalnej skoczni wygrał zespół WKS Zakopane w składzie: Wojciech Skupień, Grzegorz Sobczyk i Marcin Bachleda.

  Słowacja, Republika Słowacka (słow. Slovensko, Slovenská republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią (127 km), Polską (597 km), Czechami (240 km), Ukrainą (98 km) oraz Węgrami (678 km). Łączna długość granicy lądowej wynosi 1740 km. Do 1993 wchodziła w skład Czechosłowacji. Od 1 maja 2004 kraj należy do Unii Europejskiej, oraz NATO, a od 1 stycznia 2009 – do strefy euro. Stolicą państwa jest Bratysława, położona nad Dunajem przy granicy z Austrią i Węgrami.Grzegorz Sobczyk (ur. 10 lutego 1981 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski. W latach 2008-2016 serwismen kadry A reprezentacji Polski w skokach narciarskich i asystent trenera Łukasza Kruczka. Od kwietnia 2016 asystent trenera Stefana Horngachera, od 2019 asystent Michala Doležala.

  Wyniki[ | edytuj kod]

  Konkurs indywidualny na normalnej skoczni ( | edytuj kod]

  W konkursie wzięło udział 81 zawodników.

  Łukasz Paweł Kruczek (ur. 1 listopada 1975 w Buczkowicach) – polski skoczek narciarski, trener, czterokrotny indywidualny mistrz uniwersjady, mistrz Polski w skokach narciarskich. Od 28 marca 2008 trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Jest absolwentem AWF Katowice.Wojciech Skupień (ur. 9 marca 1976 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski, wielokrotny reprezentant Polski oraz zawodnik klubu TS Wisła Zakopane.

  Konkurs drużynowy na normalnej skoczni ( | edytuj kod]

  W konkursie wzięło udział 19 zespołów.

  Konkurs indywidualny na dużej skoczni ( | edytuj kod]

  W konkursie wzięło udział 60 zawodników. W nawiasach podano miejsce zajęte w zawodach z uwzględnieniem zagranicznych zawodników.

  Siódme miejsce w międzynarodowych zawodach zajął Słowak Martin Mesík.

  Skoki narciarskie – dyscyplina sportowa rozgrywana na skoczniach narciarskich od połowy XIX wieku. Skoki narciarskie wraz z biegami narciarskimi oraz kombinacją norweską (połączenie biegów i skoków) należą do rodziny sportów narciarstwa klasycznego.Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – skocznia narciarska w Zakopanem nazwana imieniem narciarza Stanisława Marusarza, usytuowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich. Zbudowana została według projektu Karola Stryjeńskiego, uroczyście otwarta 22 marca 1925 r. Jest największą skocznią narciarską w Polsce. Jej punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120. metrze. Skocznia wyposażona jest w sztuczne oświetlenie, które jest potrzebne w rozgrywaniu konkursów wieczornych.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Andrzej Więcek, Mistrzostwa Polski w Narciarstwie klasycznym i alpejskim 1920-2013, Zamość 2014, s.99. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich – doroczne zawody indywidualne i drużynowe wyłaniające mistrza Polski. Mistrzostwa odbywają się zimą na śniegu oraz latem na igelicie, na skoczniach normalnych i dużych.
  Adam Henryk Małysz (ur. 3 grudnia 1977 w Wiśle) – polski skoczek narciarski, multimedalista olimpijski, najbardziej utytułowany skoczek w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich, po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego kierowca rajdowy, międzynarodowy rajdowy mistrz Polski i Czech z roku 2012, dwukrotny uczestnik Rajdu Dakar.
  Zakopane – miasto i gmina w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto miało 26 737 mieszkańców i było drugim co do wielkości po Nowym Targu miastem Podhala.
  Wojciech Tajner (ur. 24 czerwca 1980 w Zebrzydowicach) – polski skoczek narciarski, dwukrotny medalista mistrzostw świata weteranów, srebrny medalista Mistrzostw Polski 2003, kuzyn Tomisława Tajnera.
  Skalite – kompleks trzech skoczni narciarskich, zlokalizowany na północnym stoku góry Skalite (864 m n.p.m.) w Szczyrku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.