• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Polski w Judo 2008

  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Polski w judo po raz pierwszy odbyły się w roku 1957 w Łodzi, natomiast kobiety rywalizowały po raz pierwszy w krajowych mistrzostwach w 1980 roku. Zawody rozgrywane są corocznie, organizatorem jest Polski Związek Judo.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  21 września jest 264. (w latach przestępnych 265.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 101 dni.


  52. edycja Mistrzostw Polski w judo odbyła się w dniach 19-21 września 2008 roku w Bielsku-Białej. W pierwszym dniu zawodów Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom), a w drugim Krzysztof Wiłkomirski obronili jedynie tytuły mistrzów Polski, zdobyte rok wcześniej w Warszawie.

  Bielsko-Biała (czes. Bílsko-Bělá, niem. Bielitz-Biala) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą. Jest siedzibą władz powiatu bielskiego, Euroregionu Beskidy, diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego i diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, a także głównym miastem aglomeracji bielskiej i centralnym ośrodkiem Bielskiego Okręgu Przemysłowego.19 września jest 262. (w latach przestępnych 263.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 103 dni.

  W łącznej klasyfikacji medalowej zwyciężyli zawodnicy Gwardii Warszawa, zdobywając 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Medale zdobyli zawodnicy 24 klubów. W klasyfikacji punktowej najlepsi byli judocy Czarnych Bytom i judoczki AZS-AWFiS Gdańsk.

  Medaliści 52. mistrzostw Polski[ | edytuj kod]

  kobiety[ | edytuj kod]

  mężczyźni[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.