• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 1971

  Przeczytaj także...
  Modena (w dialekcie modeńskim Mòdna) – miasto i gmina w północnych Włoszech, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Modena. Leży w dolinie Padu; przepływają przez nią dwie rzeki: Secchia i Panaro. 10 kilometrów na południe od miasta zaczynają się pierwsze wzniesienia Apeninów, a konkretnie Apeniny Toskańsko-Emiliańskie (Appennino Tosco-emiliano).Ankona (wł. Ancona) – miasto i gmina w środkowych Włoszech nad Adriatykiem. Nazwa pochodzi od greckiego słowa ankon, oznaczającego łokieć. Jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i regionu Marche. Miasto położone jest amfiteatralnie na nadmorskich wzgórzach (m.in. Monte Conero 572 m n.p.m.), 180 km na wsch. od Florencji.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  VIII Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 1971 odbyły się we Włoszech między 23 września a 1 października 1971 roku. Mecze rozgrywane były w Ankonie, Bergamo, Bolonii, Imolii, Turynie, Modenie oraz w Mediolanie .

  Tytuł sprzed czterech lat broniła reprezentacja Związku Radzieckiego, która ponownie wywalczyła mistrzostwo.

  1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.Bergamo – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lombardia, w prowincji Bergamo. Dawna nazwa miejscowości to Bergomum.

  System rozgrywek[]

  Do turniej u zgłoszono 24 drużyny lecz wzięło udział 22 (reprezentacja Albanii wycofała się po tym jak okazało się że będzie w grupie z reprezentacją ZSRR, natomiast reprezentacja Anglii nie przyjechała). Zespoły zostały rozdzielone na 6 grup. Do grupy finałowej awansowały zespoły, które wygrały swoje grupy. Najlepsza drużyna grupy zwycięzców zdobywała mistrzostwo. Zespoły z miejsc 2 walczyły ze sobą o miejsca od 7 do 12, zespoły z miejsc 3 o 13-17, natomiast zespoły z ostatnich miejsc walczyły ze sobą o miejsca od 18-22.

  Turyn (wł. Torino) – miasto w północno-zachodnich Włoszech, przy ujściu rzeki Dora Riparia do rzeki Pad, na przedgórzu Alp Zachodnich. Jest stolicą prowincji Piemont. Patronem miasta jest św. Jan Chrzciciel (święto obchodzone 24 czerwca).Imola (dialekt romanijski Jômla) – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Bolonia. Miejscowość leży nad rzeką Santerno.

  Faza kwalifikacyjna[]

  Grupa A[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa C[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa D[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa E[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa F[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Grupa dla miejsc 18-22[]

  Tabela


  Wyniki

  Mediolan (wł. Milano, łac. Mediolanum, lomb. Milan lub Milà) – miasto i gmina w północnych Włoszech, stolica prowincji Mediolan i regionu Lombardia. Położone na północno-zachodnim skraju Niziny Padańskiej pomiędzy rzekami Ticino, Adda, Po i Alpami. Mediolan położony jest na wysokości 122 m n.p.m. Drugie co do wielkości po Rzymie miasto Włoch. Według danych na koniec 2005 roku gminę zamieszkuje 1 308 735 osób, 7191 os./km². Zajmuje powierzchnię 182 km².Bolonia (wł. Bologna) – miasto w północnych Włoszech, położona jest między Padem a Apeninami na wysokości 54 m n.p.m. Stolica regionu Emilia-Romania.

  Grupa dla miejsc 13-17[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa dla miejsc 7-12[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa mistrzowska[]

  Tabela


  Wyniki

  Klasyfikacja końcowa[]

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce siatkowej mężczyzn - najbardziej utytułowana drużyna narodowa w historii męskiej siatkówki, biorąca udział w imieniu ZSRR w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych. Reprezentacja powoływana była przez selekcjonera, w której mogli występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo ZSRR. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny był Związek Piłki Siatkowej ZSRR.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.