• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 1963

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn – narodowa reprezentacja w piłce siatkowej Rumunii, reprezentująca ją na arenie międzynarodowej. Podlega Rumuńskiej Federacji Siatkarskiej (Federatia romana de volei). Obecnie zajmuje 39. miejsce w rankingu FIVB.Târgu Mureș (przed reformą ortografii Tîrgu Mureş, węg. Marosvásárhely, niem. Neumarkt am Mieresch) – miasto w Rumunii, stolica okręgu Marusza. Liczy 150 041 mieszkańców. Od 2004 roku merem miasta jest Dorin Florea z Partii Demokratycznej.
  Bukareszt (rum. București) – stolica i centrum przemysłowo-usługowe Rumunii. Leży w południowo-wschodniej części kraju (44°25′N 26°06′E), nad rzeką Dymbowicą.

  VI Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 1963 odbyły się w Rumunii między 21 października a 2 listopada 1963 roku. Mecze rozgrywane były w Bukareszcie, Braszowie, Kluż-Napoka oraz w Târgu Mureș .

  Tytuł sprzed pięciu lat broniła reprezentacja Czechosłowacji. Mistrzostwo zdobyła po raz pierwszy reprezentacja Rumunii.

  Kluż-Napoka, do roku 1974 oficjalną nazwą miasta było Kluż (Cluj) (dawniej: Cladiopol, Claudiopolis, Koloszwar, rum. Cluj-Napoca, węg. Kolozsvár, niem. Klausenburg) – miasto o charakterze przemysłowym, leżące w północno-zachodnim Siedmiogrodzie (Rumunia), 130 km na południe od granicy z Ukrainą.21 października jest 294. (w latach przestępnych 295.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 71 dni.

  System rozgrywek[]

  W turnieju wzięło udział 17 drużyn które zostały podzielone na 4 grupy. Do grupy finałowej awansowały dwa pierwsze zespoły z każdej z grup. Zwycięzca tej grupy zdobywał mistrzostwo. Zespoły z pozostałych miejsc walczyły ze sobą zajmując miejsca od 9-17.

  Faza kwalifikacyjna[]

  Grupa A[]

  Tabela

  Braszów (rum. Braşov, 1951-1961: (Oraşul) Stalin, węg. Brassó, niem. Kronstadt, saski dialekt siedmiogrodzki Krunen) – miasto w środkowej Rumunii, w okręgu Braszów (Siedmiogród), ok. 166 km od Bukaresztu.


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa C[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa D[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Grupa dla miejsc 9-17[]

  Tabela


  Grupa mistrzowska[]

  Tabela


  Wyniki

  Klasyfikacja końcowa[]

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.