• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 1958

  Przeczytaj także...
  Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag) – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.Czechosłowacja (czes. Československo, słow. Česko-Slovensko lub Československo) – państwo w Europie Środkowej istniejące w latach 1918-1938 i 1945-1992. 1 stycznia 1993 w miejscu Czechosłowacji powstały dwa nowe państwa – Czechy i Słowacja. Kraj graniczył z Niemcami (1949-90: NRD i RFN), Polską, ZSRR (1991: Ukrainą), Rumunią (do 1939), Węgrami i Austrią. Stolicą Czechosłowacji była Praga.
  Pardubice (niem. Pardubitz) – miasto statutarne w środkowej części Czech, w Kotlinie Pardubickiej, u zbiegu rzek Chrudimki i Łaby. Jest stolicą kraju pardubickiego oraz powiatu Pardubice.

  V Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 1958 odbyły się w Czechosłowacji między 30 sierpnia a 11 września 1958 roku. Mecze rozgrywane były po raz pierwszy w kilku miastach tj. w Pilznie, Pardubicach, oraz w Pradze w której odbyły się mecze fazy finałowej.

  11 września jest 254. (w latach przestępnych 255.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 111 dni.Pilzno (czes. Plzeň, niem. Pilsen) – miasto w Czechach zachodnich, stolica kraju pilzneńskiego i okręgu terytorialnego kraj zachodnioczeski. Położone jest w kotlinie, gdzie wiele potoków zbiega się tworząc rzekę Berounkę.

  Tytuł sprzed trzech lat broniła reprezentacja Czechosłowacji która ponownie zdobyła mistrzostwo.

  System rozgrywek[]

  W turnieju wzięło udział 20 drużyn które zostały podzielone na 4 grupy. Do grupy finałowej awansowały dwa pierwsze zespoły z każdej z grup. Zwycięzca tej grupy zdobywał mistrzostwo. Zespoły z miejsc 3 i 4 z każdej z grup grały ze sobą o miejsca 7-16, natomiast zespoły z ostatnich miejsc walczyły ze sobą zajmując miejsca od 17-20.

  Faza kwalifikacyjna[]

  Grupa A[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa C[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa D[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Grupa dla miejsc 17-20[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa dla miejsc 9-16[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa mistrzowska[]

  Tabela


  Wyniki

  Klasyfikacja końcowa[]

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.