• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 1955

  Przeczytaj także...
  Bukareszt (rum. București) – stolica i centrum przemysłowo-usługowe Rumunii. Leży w południowo-wschodniej części kraju (44°25′N 26°06′E), nad rzeką Dymbowicą.Reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce siatkowej mężczyzn - najbardziej utytułowana drużyna narodowa w historii męskiej siatkówki, biorąca udział w imieniu ZSRR w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych. Reprezentacja powoływana była przez selekcjonera, w której mogli występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo ZSRR. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny był Związek Piłki Siatkowej ZSRR.

  IV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 1955 odbyły się w Rumunii między 15 czerwca a 26 czerwca 1955 roku. Mecze rozgrywane były w Bukareszcie.

  Tytuł sprzed czterech lat broniła reprezentacja Związku Radzieckiego. Mistrzostwo zdobyła po raz drugi reprezentacja Czechosłowacji.

  System rozgrywek[]

  W turnieju wzięło udział 14 drużyn które zostały podzielone na 4 grupy. Do grupy finałowej awansowały dwa pierwsze zespoły z każdej z grup. Zwycięzca tej grupy zdobywał mistrzostwo. Zespoły z pozostałych miejsc walczyły ze sobą zajmując miejsca od 9-14.

  Faza kwalifikacyjna[]

  Grupa A[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa C[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa D[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Grupa dla miejsc 9-14[]

  Tabela


  Grupa mistrzowska[]

  Tabela


  Wyniki

  Klasyfikacja końcowa[]

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.