• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2001

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.22 września jest 265. (w latach przestępnych 266.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 100 dni.
  Reprezentacja Włoch w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.

  XXII Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2001 odbyły się w Bułgarii między 22 września a 30 września 2001 roku. Mecze rozgrywane były w Warnie oraz w Sofii. Tytuł obroniły Rosjanki pokonując w finale Włoszki 3:2.

  Kwalifikacje[]

  Bezpośredni awans uzyskały 3 najlepsze drużyny poprzedniego championatu: Rosja, Chorwacja i Włochy oraz gospodarz turnieju - Bułgaria. Pozostałe drużyny podzielono na 3 grupy eliminacyjne, z których awans uzyskały po 2 najlepsze ekipy (Francja i Holandia, Rumunia i Polska, Niemcy i Czechy). Prawo gry na ME wywalczyły również 2 reprezentacje z trzecich miejc - Ukraina (z grupy A) i Grecja (grupa B).

  Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.Sofia (bułg.: София; sofia z gr. znaczy również mądrość) – stolica i największe miasto Bułgarii. Położona w zachodniej części Bułgarii, w śródgórskiej kotlinie, u stóp masywu Witoszy. Miasto leży nad rzeką Bojanską, która jest lewym dopływem rzeki Iskyr. Sofia stanowi wydzielony obwód miejski, jest ponadto ośrodkiem administracyjnym obwodu sofijskiego.

  Faza grupowa[]

  Grupa A[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Mecze o miejsca 5-8[]


  Mecz o 7. miejsce[]

  Mecz o 5. miejsce[]

  Mecze o miejsca 1-4[]


  Półfinały[]

  Mecz o 3. miejsce[]

  Finał[]

  Klasyfikacja końcowa[]


  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});

  Warna (bułg. Варна) – miasto w Bułgarii. Stolica obwodu Warna i gminy Warna. Port nad Morzem Czarnym. Według danych Narodowego Instytutu Statystycznego w Bułgarii z 31 grudnia 2011 miasto liczyło 334781 mieszkańców. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Bułgarii (po Sofii i Płowdiwie)  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.