• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 1997

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Rosji w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.Brno (niem. Brünn, łac. Bruna, dawna nazwa polska Berno) – miasto statutarne na Morawach w Czechach, położone w południowo-wschodniej części kraju u zbiegu rzek Svratki i Svitavy. Drugie co do wielkości miasto Czech, największe miasto Moraw, stolica kraju południowomorawskiego i okręgu terytorialnego kraj południowomorawski.
  Zlin (czes. Zlín, niem. Zlin) – miasto w Czechach, na wschodnich Morawach, zamieszkuje je 78 599 mieszkańców (2005). Od 1 stycznia 1949 do 31 grudnia 1989 nosiło nazwę Gottwaldov na cześć komunistycznego prezydenta Klementa Gottwalda.

  XX Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1997 odbyły się w Czechach między 27 września a 5 października 1997 roku. Mecze rozgrywane były w Zlin oraz w Brnie.

  Tytuł sprzed dwóch lat broniła reprezentacja Holandii. Mistrzostwo zdobyła reprezentacja Rosji pokonując w finale reprezentację Chorwacji.

  5 października jest 278. (w latach przestępnych 279.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 87 dni.Reprezentacja Holandii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.

  Kwalifikacje[]

  Bezpośredni awans uzyskały 4 najlepsze drużyny poprzedniego championatu: Rosja, Chorwacja, Holandia i Niemcy oraz gospodarz turnieju - Czechy. Pozostałe drużyny podzielono na 5 grup eliminacyjnych, z których awans uzyskali tylko zwycięzcy (Bułgaria, Włochy, Ukraina, Białoruś i Polska). Ekipy z drugich miejsc wzięły udział w barażu, którego gospodarzem była Słowacja. w Nitrze bilety na ME zdobyły reprezentacje Łotwy i Rumunii.

  Czechy (czes. Česko), Republika Czeska (czes. Česká republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,5 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.4 października jest 277. (w latach przestępnych 278.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 88 dni.

  Faza grupowa[]

  Grupa A[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Mecze o miejsca 5-8[]

  4 października 1997

  Półfinały[]

  4 października 1997

  Mecz o 7. miejsce[]

  5 października 1997

  Mecz o 5. miejsce[]

  5 października 1997

  Mecz o 3. miejsce[]

  5 października 1997

  Reprezentacja Chorwacji w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.

  Finał[]

  5 października 1997

  Klasyfikacja końcowa[]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.