• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 1989

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentowała go na arenie międzynarodowej w latach 1949-1991. Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych w historii żeńskiej siatkówki.Reprezentacja Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce siatkowej kobiet to reprezentacja nieistniejącego obecnie państwa NRD.
  Sindelfingen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Stuttgart, w powiecie Böblingen. Leży ok. 2 km na północ od Böblingen. Jest największym miastem powiatu.

  XVI Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1989 odbyły się w Niemczech między 2 a 10 września 1989 roku. Mecze rozgrywane były w Karlsruhe, Sindelfingen, Hamburgu oraz w Stuttgarcie.

  Tytuł sprzed dwóch lat broniła reprezentacja NRD. Mistrzostwo po raz dwunasty zdobyła reprezentacja Związku Radzieckiego pokonując w finale reprezentację NRD.

  10 września jest 253. (w latach przestępnych 254.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 112 dni.Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.

  Karlsruhe – miasto na prawach powiatu w południowo zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia. Siedziba rejencji Karlsruhe, regionu Mittlerer Oberrhein oraz powiatu Karlsruhe do którego miasto jednak nie należy. Leży na Nizinie Górnoreńskiej, nad rzekami Alb i Pfinz, na wysokości 115 m.Stuttgart – miasto na prawach powiatu w Niemczech, stolica i największe miasto kraju związkowego Badenia-Wirtembergia, siedziba rejencji Stuttgart oraz regionu Stuttgart.

  System rozgrywek[]

  W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsze dwa zespoły z każdej z grup awansowały do półfinałów. Zespoły z obu grup z miejsc 3 i 4 walczyły ze sobą zajmując miejsca 5-8, zaś zespoły z miejsc 5 i 6 z obu grup miejsca 9-12.

  Faza kwalifikacyjna[]

  Grupa A[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza pucharowa[]

  Mecze o miejsca 9-12[]


  Mecz o 11. miejsce[]

  Mecz o 9. miejsce[]

  Mecze o miejsca 5-8[]


  Mecz o 7. miejsce[]

  Mecz o 5. miejsce[]

  Mecze o miejsca 1-4[]


  Półfinały[]

  Mecz o 3. miejsce[]

  Finał[]

  Klasyfikacja końcowa[]

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.