• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 1985

  Przeczytaj także...
  Arnhem (niem. Arnheim) – miasto we wschodniej Holandii nad Dolnym Renem, stolica prowincji Geldria. Arnhem jest częścią regionu miasta Arnhem-Nijmegen, aglomeracji z 736.000 mieszkańców.Reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentowała go na arenie międzynarodowej w latach 1949-1991. Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych w historii żeńskiej siatkówki.
  Reprezentacja Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce siatkowej kobiet to reprezentacja nieistniejącego obecnie państwa NRD.

  XIV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1985 odbyły się w Holandii między 29 września a 6 października 1985 roku. Mecze rozgrywane były w Beverwijk, Enschede, Leeuwarden, Sittard oraz w Arnhem.

  Tytuł sprzed dwóch lat broniła reprezentacja NRD. Mistrzostwo po raz jedenasty zdobyła reprezentacja Związku Radzieckiego.

  6 października jest 279. (w latach przestępnych 280.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 86 dni.Beverwijk – miasto w Holandii położone w prowincji Holandia Północna, ok. 20 kilometrów na północny zachód od Amsterdamu i ok. 5 kilometrów od Morza Północnego.

  System rozgrywek[]

  W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsze dwa zespoły z każdej z grup awansowały do grupy finałowej, której zwycięzca zdobywał mistrzostwo. Zespoły z miejsc 3 i 4 walczyły ze sobą zajmując miejsca 7-12.

  Faza kwalifikacyjna[]

  Grupa A[]

  Tabela

  Enschede to miasto we wschodniej Holandii, w prowincji Overijssel, przy granicy z Niemcami. Około 163 tys. mieszkańców.Leeuwarden (fryz. Ljouwert) – miasto w północnej Holandii, w pobliżu wybrzeża Morza Północnego. Jest ośrodkiem administracyjnym prowincji Fryzja. Liczy około 90 tys. mieszkańców.


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa C[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Grupa dla miejsc 7-12[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa mistrzowska[]

  Tabela


  Wyniki

  Klasyfikacja końcowa[]

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sittard - holenderskie miasto liczące 36 960 mieszkańców (styczeń 2005 roku). Wspólnie z miastem Geleen i kilkoma mniejszymi miejscowościami tworzy jednostkę administracyjną (hol. Gemeente) o nazwie Sittard-Geleen.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.