• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 1983

  Przeczytaj także...
  Rostock – miasto na prawach powiatu w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie w północno-wschodnich Niemczech. Miasto to położone jest nad rzeką Warnow, w odległości ok. 12 km od jej ujścia do Zatoki Meklemburskiej na Morzu Bałtyckim. Jest największym miastem zarówno pod względem powierzchni jak i liczby mieszkańców w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. W czasach NRD Rostock był stolicą okręgu.Reprezentacja Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce siatkowej kobiet to reprezentacja nieistniejącego obecnie państwa NRD.
  Niemiecka Republika Demokratyczna (oficjalny skrót NRD; niem. Deutsche Demokratische Republik, DDR) – dawne państwo położone w Europie Środkowej powstałe 7 października 1949 na terenie byłej radzieckiej strefy okupacyjnej (niem. Sowjetische Besatzungszone in Deutschland, SBZ). Likwidacja NRD nastąpiła 3 października 1990, gdy powstałe w jej miejsce landy przystąpiły do RFN tworząc jednolite Niemcy.

  XIII Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1983 odbyły się w NRD między 17 a 25 września 1983 roku. Mecze rozgrywane były w Rostock, Chociebużu oraz w Schwerin.

  Tytuł sprzed dwóch lat broniła reprezentacja Bułgarii. Mistrzostwo po raz pierwszy zdobyła reprezentacja NRD.

  Reprezentacja Bułgarii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.Schwerin – miasto na prawach powiatu w Niemczech, na Pojezierzu Meklemburskim, nad jeziorem Schweriner See, stolica kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.

  System rozgrywek[]

  W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Pierwsze dwa zespoły z każdej z grup awansowały do grupy finałowej, której zwycięzca zdobywał mistrzostwo. Zespoły z miejsc 3 i 4 walczyły ze sobą zajmując miejsca 7-12.

  Faza kwalifikacyjna[]

  Grupa A[]

  Tabela

  17 września jest 260. (w latach przestępnych 261.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 105 dni.


  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa C[]

  Tabela


  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Grupa dla miejsc 7-12[]

  Tabela


  Wyniki

  Grupa mistrzowska[]

  Tabela


  Wyniki

  Klasyfikacja końcowa[]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.