• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 1963

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentowała go na arenie międzynarodowej w latach 1949-1991. Jedna z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych w historii żeńskiej siatkówki.22 października jest 295. (w latach przestępnych 296.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 70 dni.
  Bukareszt (rum. București) – stolica i centrum przemysłowo-usługowe Rumunii. Leży w południowo-wschodniej części kraju (44°25′N 26°06′E), nad rzeką Dymbowicą.

  VI Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1963 odbyły się w Rumunii między 22 października a 2 listopada 1963 roku. Mecze rozgrywane były w Konstancy, Krajowie oraz w Bukareszcie.

  Tytuł sprzed pięciu lat broniła reprezentacja Związku Radzieckiego, która ponownie zdobyła mistrzostwo.

  Krajowa (rum. Craiova, serb. Крајова Krajova) - miasto w Rumunii (Wołoszczyzna), historyczna stolica regionu Oltenia, ośrodek administracyjny i największe miasto okręgu Dolj. Leży na lewym brzegu rzeki Jiu.Konstanca, rum. Constanța, do IV wieku Tomis – największy port handlowy Rumunii, leżący nad Morzem Czarnym, a także stolica okręgu administracyjnego Konstanca. Powierzchnia: 124,89 km², populacja: 302,2 tys. mieszkańców (2009).

  System rozgrywek[]

  W turnieju wzięło udział 13 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Dwa pierwsze zespoły awansowały do grupy finałowej, której zwycięzca zdobywał mistrzostwo. Pozostałe zespoły z grup eliminacyjnych zagrały ze sobą o miejsca 9-13.

  Faza kwalifikacyjna[]

  Grupa A[]

  Tabela

  Wyniki

  Grupa B[]

  Tabela

  Wyniki

  Grupa C[]

  Tabela

  Wyniki

  Grupa D[]

  Tabela

  Wyniki

  Faza finałowa[]

  Grupa dla miejsc 9-13.[]

  Tabela

  Wyniki

  Grupa mistrzowska[]

  Tabela

  Wyniki

  Klasyfikacja końcowa[]





  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.