• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Europy U-21 w Piłce Nożnej 2015  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Kevin Volland (ur. 30 lipca 1992 roku w Marktoberdorfie) - niemiecki piłkarz grający na pozycji napastnika w TSG 1899 Hoffenheim.Eliminacje do Mistrzostw Europy U-21 w Piłce Nożnej 2015 – to zawody reprezentacji młodzieżowych w których grają zawodnicy poniżej 21 roku życia z poszczególnych krajów europejskich. Mecze w ramach rozgrywek odbywają się od marca 2013 roku do września 2014 i mają na celu wyłonienie najlepszych młodzieżowych drużyn w Europie, które wezmą udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w roku 2015 w Czechach. Grupy w których rywalizują poszczególne drużny zostały ustalone w wyniku losowania, które odbyło się 31 stycznia 2013 w mieście Nyon.

  Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej 2015 – turniej piłkarski, który odbył się w 2015 roku w Czechach. Była to dwudziesta edycja tych rozgrywek.

  Gospodarz został wybrany podczas posiedzenia komitetu UEFA 20 marca 2012 w Stambule. W turnieju będą mogli brać udział wyłącznie piłkarze urodzeni po 1 stycznia 1992 roku.

  Awans do meczów półfinałowych Mistrzostw oznacza, że dana reprezentacja automatycznie uzyskuje prawo do występu na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, które odbędą się w Rio de Janeiro.

  Jannik Vestergaard (ur. 3 sierpnia 1992 w Kopenhadze) – duński piłkarz niemieckiego pochodzenia występujący na pozycji obrońcy w angielskim klubie Southampton. Stambuł (tur. İstanbul) – największe i najludniejsze miasto Turcji i jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Rozciąga się od północnego wybrzeża morza Marmara po obu stronach Bosforu, cieśniny morskiej między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Anatolii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch (obok rosyjskiego miasta Magnitogorsk) metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach.

  Spis treści

 • 1 Kwalifikacje
 • 2 Finaliści
 • 3 Stadiony
 • 4 Sędziowie
 • 5 Losowanie
 • 6 Faza grupowa
 • 6.1 Grupa A
 • 6.2 Grupa B
 • 7 Faza pucharowa
 • 7.1 Półfinały
 • 7.2 Możliwy mecz o piąte miejsce
 • 7.3 Finał
 • 8 Strzelcy
 • 9 Przypisy
 • Kwalifikacje[]

  Losowanie grup eliminacyjnych zostało przeprowadzone 31 stycznia 2013 roku w Nyonie. W kwalifikacjach biorą udział 52 drużyny narodowe podzielone na 10 grup, w których znajduje się 5 lub 6 zespołów. Mistrzowie grup i cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc awansują do fazy play-off, z której zostanie wyłonionych siedmioro finalistów turnieju głównego.

  Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag) – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.Oscar Hiljemark (ur. 28 czerwca 1992 w Gislaved) – szwedzki piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Zawodnik klubu PSV Eindhoven.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Viktor Fischer (ur. 9 czerwca 1994 w Aarhus) - duński piłkarz grający na pozycji napastnika. Obecnie jest zawodnikiem Ajaxu Amsterdam.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Emre Can (ur. 12 stycznia 1994 we Frankfurcie nad Menem) – piłkarz niemiecki pochodzenia tureckiego grający na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2009 roku był zawodnikiem klubu Bayern Monachium. 2 sierpnia 2013 roku podpisał 4-letni kontrakt z Bayer Leverkusen. Bayern zachował jednak opcję pierwokupu zawodnika.
  Serbia, Republika Serbii (serb. Република Србија/ Republika Srbija – państwo w południowej Europie, powstałe 5 czerwca 2006 roku po rozpadzie federacji Serbii i Czarnogóry. Stolicą jest Belgrad. Serbia graniczy z Węgrami na północy, Rumunią i Bułgarią na wschodzie, Macedonią i Albanią na południu oraz z Czarnogórą, Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną na zachodzie. De facto na południu Serbia graniczy z Kosowem, którego jednostronnie ogłoszoną niepodległość uznała część państw świata. Od 29 lutego 2012 r. kraj ten posiada status oficjalnego kandydata do Unii Europejskiej, a w czerwcu 2013 UE wyraziła zgodę na rozpoczęcie rozmów akcesyjnych w styczniu 2014.
  Nyon – miasto w Szwajcarii, w kantonie Vaud, nad Jeziorem Genewskim, ok. 25 km na północ od Genewy, 17 370 mieszkańców (wrzesień 2006), jedna z najszybciej rozwijających się miejscowości pomiędzy Genewą i Lozanną. Powierzchnia 6,74 km², tereny miasta położone są na wysokości 372-478 m n.p.m. (centrum miasta: 400 m n.p.m.). Stolica dystryktu, obejmującego oprócz samego miasta jeszcze 31 sąsiednich gmin.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Matthias Ginter (ur. 19 stycznia 1994) - niemiecki piłkarz występujący na pozycji pomocnikaw niemieckim klubie SC Freiburg. Młodzieżowy reprezentant Niemiec.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.063 sek.