• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1962

  Przeczytaj także...
  Zawody w kombinacji norweskiej na XVI Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 19 lutego - 20 lutego 1962 w polskim Zakopanem.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Zawody w biegach narciarskich na XVI Mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w dniach 18 lutego – 27 lutego 1962 w polskim mieście Zakopane.

  Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1962 miały miejsce w dniach 18 – 27 lutego 1962 w Zakopanem, Polska. Impreza ta już po raz trzeci odwiedziła to miasto. Po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata odbyły się zawody w skokach narciarskich na normalnej skoczni.

  Cross country skiing pictogram.svg

  Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1962 – zawody w skokach narciarskich przeprowadzone pomiędzy 21 a 25 lutego tego roku na skoczniach narciarskich w Zakopanem w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym.Antoni Jan Łaciak (ur. 23 czerwca 1939 w Szczyrku, zm. 6 lutego 1989 w Katowicach) – polski skoczek narciarski, reprezentant Polski, olimpijczyk. Wicemistrz świata 1962 z Zakopanego. Mistrz i wicemistrz Polski. Były rekordzista kraju w długości skoku. Reprezentant klubu LKS Skrzyczne, a w czasie służby wojskowej – WKS Zakopane.

  Biegi narciarskie[]

  Biegi narciarskie mężczyzn[]

  Biegi narciarskie kobiet[]

  Polki w sztafecie zajęły czwarte miejsce.

  Nordic combined pictogram.svg

  Kombinacja norweska[]

  Ski jumping pictogram.svg

  Skoki narciarskie[]

  Antoni Łaciak na dużej skoczni zajął 6. miejsce.

  Zakopane – miasto i gmina w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto miało 26 737 mieszkańców i było drugim co do wielkości po Nowym Targu miastem Podhala.

  Klasyfikacja medalowa[]

  Linki zewnętrzne[]

 • FIS 1962 Wyniki biegów narciarskich
 • FIS 1962 Wyniki kombinacji norweskiej
 • FIS 1962 Wyniki skoków narciarskich
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.