• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2011

  Przeczytaj także...
  Damian Zieliński (ur. 2 grudnia 1981 w Szczecinie) – polski kolarz torowy, zawodnik Gryfa Szczecin prowadzony przez Waldemara Mosbauera , od 2011 roku w nowo założonym klubie SSPS Piast Szczecin. Jego trenerem klubowym jest Zygfryd JaremaMistrzostwa świata w kolarstwie torowym zostały ustanowione przez Międzynarodową Unię Kolarską w roku 1893 i są rozgrywane corocznie w wielu konkurencjach.
  Maciej Bielecki (ur. 19 maja 1987 w Białymstoku) – polski kolarz torowy, olimpijczyk z Pekinu 2008, wicemistrz Europy.

  108. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2011 - zawody sportowe, które odbyły się w holenderskim Apeldoorn w hali Omnisport w dniach 23 - 27 marca 2011. W zawodach wzięli udział reprezentanci 41 krajów, w tym Polski. W programie mistrzostw znalazło się dziewięć konkurencji dla kobiet: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch keirin, wyścig drużynowy na dochodzenie i omnium oraz dziesięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin, scratch i omnium.

  Małgorzata Wojtyra (ur. 21 września 1989 w Szczecinie) – polska kolarka torowa, zawodniczka szczecińskiego klubu kolarskiego BOGO, wielokrotna Mistrzyni Polski w konkurencjach torowych. Wielokrotna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy na torze. Brązowa medalistka mistrzostw Europy elite w omnium 2010 roku i srebrna medalistka Mistrzostw Europy elite w Wyścigu drużynowym na 3000m na dochodzenie 2012 roku. Debiutantka na Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012. Jako pierwsza w historii kobiecego kolarstwa wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w kolarstwie torowym. 11 miejsce w omnium.Natalia Rutkowska (ur. 21 stycznia 1991) – polska kolarka torowa, mistrzyni i reprezentantka Polski, młodzieżowa mistrzyni Europy (2013).

  Medaliści[]

  Wnętrze toru w trakcie zawodów

  kobiety[]

  mężczyźni[]

  Reprezentacja Polski[]

  kobiety[]

 • Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecin) − 14. (wyścig drużynowy na dochodzenie), 6. (scratch), 4. (omnium)
 • Edyta Jasińska (Emdek Bydgoszcz) − nie ukończyła (wyścig punktowy), 14. (wyścig drużynowy na dochodzenie)
 • Katarzyna Pawłowska (Limaro Kórnik) − 14. (wyścig drużynowy na dochodzenie)
 • Natalia Rutkowska (PTC Pruszków) − rezerwowa
 • mężczyźni[]

 • Damian Zieliński (SSPS Piast) − 8. (sprint drużynowy), odpadł w 1/8 finału (sprint)
 • Maciej Bielecki (SSPS Piast) − 8. (sprint drużynowy), 44. (sprint)
 • Kamil Kuczyński (SSPS Piast) − 8. (sprint drużynowy), odpadł w repasażu po 1. rundzie (keirin), 13. (1 km ze startu zatrzymanego)
 • Adrian Tekliński (Stal Grudziądz) − 38. (sprint), odpadł w repasażu po 1. rundzie (keirin), 15. (1 km ze startu zatrzymanego)
 • Rafał Ratajczyk (CCC Polsat) − 11. (scratch), nie ukończył (omnium)
 • Grzegorz Stępniak (Stal Grudziądz) − rezerwowy
 • Klasyfikacja medalowa[]

  Przypisy

  1. 41 countries to the World Championships track cycling (ang.). [dostęp 13 marca 2011].
  2. Złoty medalista, Francuz Grégory Baugé został zdyskwalifikowany za opuszczenie testu dopingowego i pozbawiony medali.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona (niderl.) (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Grégory Baugé (ur. 31 stycznia 1985 w Maisons-Laffitte) – francuski kolarz torowy, trzykrotny medalista olimpijski olimpijski oraz siedmiokrotny mistrz świata.Katarzyna Pawłowska (ur. 16 sierpnia 1989 w Przygodzicach) – polska kolarka torowa, dwukrotna mistrzyni świata, trzykrotna wicemistrzyni Europy. Olimpijka z Londynu (2012).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język niderlandzki (nid. Nederlandse taal, Nederlands, niekiedy również określany jako język holenderski, język flamandzki) – język indoeuropejski z grupy języków germańskich zaliczany do języków dolnoniemieckich. Językiem niderlandzkim posługuje się ok. 27 milionów ludzi. Dla 23 milionów jest językiem ojczystym (pierwszym) lub językiem kultury i literatury, a dla kolejnych 4 milionów drugim językiem. Większość użytkowników tego języka mieszka na zachodzie Europy. Niderlandzki jest oficjalnym językiem urzędowym w Holandii i Belgii (Flandria), a poza Europą w Surinamie i dawnych Antylach Holenderskich, czyli Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Arubie. Niderlandzki jest blisko spokrewniony z językiem niemieckim i wykazuje podobieństwo do angielskiego i duńskiego. Języki o mniejszym zasięgu, które są blisko spokrewnione z niderlandzkim to afrikaans (do 1925 uważany za lokalną odmianę niderlandzkiego) i fryzyjski (w mniejszym stopniu, gdyż nie należy do języków dolnofrankońskich).
  Edyta Jasińska (ur. 28 listopada 1986) – polska kolarka torowa i szosowa, reprezentantka Polski, wicemistrzyni Europy (2013), wielokrotna mistrzyni Polski na torze i szosie.
  Apeldoorn – miasto w prowincji Geldria (Gelderland), około 40 km na wschód od Amersfoort, w środkowej części Holandii.
  Rafał Daniel Ratajczyk (ur. 5 kwietnia 1983 w Żyrardowie) – polski kolarz torowy, 2-krotny medalista mistrzostw świata. Jest zawodowcem od 2005 roku.
  Omnisport Apeldoorn – otwarty w 2008 roku wielofunkcyjny kompleks widowiskowo-sportowy w Apeldoorn w Holandii. W dwóch halach rozgrywane są mecze siatkówki i piłki ręcznej, a także zawody w tenisie, lekkoatletyce i – jako welodrom – w kolarstwie torowym. W kompleksie znajduje się również odkryte lodowisko czynne w okresie zimowym, w letnim natomiast służące do sportów wrotkarskich.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.