• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2010

  Przeczytaj także...
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Jezioro Maltańskie, nazywane też Zbiornikiem Maltańskim – sztuczny zbiornik wodny położony w Poznaniu na prawym brzegu Warty, powstały w 1952 roku w wyniku spiętrzenia Cybiny. Zbiornik zajmuje maksymalnie obszar 67,5 ha (zależy od stopnia spiętrzenia) zaś jego długość to około 2,2 km (obwód 5,6 km) co czyni go największym sztucznym zbiornikiem wodnym miasta, a drugim co do wielkości w ogóle (po Jeziorze Kierskim). Średnia głębokość to nieco ponad 3,13 m a maksymalna to około 5 m.
  Mistrzostwa świata w kajakarstwie zostały rozegrane po raz pierwszy w Växholm w 1938 roku. Następne mistrzostwa miały zostać rozegrane w Polsce na Jeziorze Augustowskim w 1942, jednak wybuch II wojny światowej uniemożliwił ich zorganizowanie. Organizacją mistrzostw zajmuje się powstała w 1946 roku Międzynarodowa Federacja Kajakowa. Ostatnie mistrzostwa w 2010 roku w Poznaniu rozegrane zostały po raz 38. Trzykrotnie mistrzostwa odbywały się w Polsce (w 1990, 2001 oraz w 2010 roku) - za każdym razem na torze regatowym Malta w Poznaniu.

  Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2010 – odbyły się w dniach 19-22 sierpnia 2010 w Poznaniu na torze regatowym Malta. Była to 38. edycja mistrzostw, rozgrywanych po raz trzeci w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się w 1990 i 2001, również w Poznaniu. W imprezie wzięło udział blisko 1300 zawodników z 71 krajów.

  Końcowa tabela medalowa[]

  Medaliści[]

  Mężczyźni[]

  Kanadyjki[]

  Kajaki[]

  Kobiety[]

  Kanadyjki[]

  Kajaki[]

  Niepełnosprawni[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona mistrzostw
 • Program
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.