• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Missouri

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone Ameryki – państwo związkowe złożone z 50 stanów, w tym 48 tzw. stanów kontynentalnych oraz stanu Alaska – oddzielonego od pozostałych stanów kontynentalnych obszarem Kanady – i stanu Hawaje, położonego na archipelagu o tej samej nazwie. W 1791 roku wydzielony został dodatkowo okręg stołeczny (Dystrykt Kolumbii, potocznie zwany Waszyngtonem), będący oficjalną stolicą państwa.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Hrabstwo Burleigh (ang. Burleigh County) to hrabstwo w stanie Dakota Północna w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię 4 320,20 km². Według szacunków United States Census Bureau w roku 2006 miało 75 384 mieszkańców. Siedzibą hrabstwa jest miasto Bismarck, które jest jednocześnie stolicą stanu Dakota Północna.
 • Missouri – rzeka w Stanach Zjednoczonych
 • Missouristan w USA
 • USS Missouri – nazwa trzech okrętów należących do United States Navy
 • Gminy w USA:

  Hrabstwo Nevada – hrabstwo w USA, w stanie Arkansas. Siedzibą administracyjną jest Prescott. Według danych z 2010 roku, hrabstwo zamieszkiwało 8997 osób.Missouri – rzeka w Stanach Zjednoczonych, dopływ rzeki Missisipi. Wraz z rzeką Missisipi stanowią najdłuższy system rzeczny Ameryki Północnej o długości ok. 5970 km.
 • Missouri (ang. Missouri Township) – gmina w stanie Arkansas, w hrabstwie Nevada
 • Missouri (ang.: Missouri Township) – gmina w stanie Arkansas, w hrabstwie Pike
 • Missouri (ang.: Missouri Township) – gmina w stanie Illinois, w hrabstwie Brown
 • Missouri (ang.: Missouri Township) – gmina w stanie Missouri, w hrabstwie Boone
 • Missouri (ang.: Missouri Township) – gmina w stanie Dakota Północna, w hrabstwie Burleigh
 • Hrabstwo Pike – hrabstwo w USA, w stanie Arkansas. Według danych z 2010 roku, hrabstwo zamieszkiwało 11291 osób. Hrabstwo należy do nielicznych hrabstw w Stanach Zjednoczonych należących do tzw. dry county, czyli hrabstw gdzie decyzją lokalnych władz obowiązuje całkowita prohibicja. United States Navy – marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych; jeden z rodzajów amerykańskich sił zbrojnych odpowiedzialny za organizację, szkolenie oraz wyposażenie morskich sił zbrojnych – w tym Korpusu Piechoty Morskiej – do prowadzenia działań bojowych na morzu. W szczególności, zadaniem marynarki i piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych jest poszukiwanie i niszczenie nieprzyjacielskich sił morskich oraz powstrzymywanie jego handlu morskiego; w celu zdobycia i utrzymania ogólnej przewagi morskiej; kontroli obszarów morskich o żywotnym znaczeniu, ochrony żywotnych linii żeglugowych; ustanowienia i utrzymania lokalnej przewagi (w tym powietrznej) w obszarze działań morskich; zajmowanie i obrona baz morskich; oraz przeprowadzanie operacji lądowych i powietrznych niezbędnych do prowadzenia kampanii morskich.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Hrabstwo Brown - hrabstwo w USA, w stanie Illinois, według spisu z 2000 roku liczba ludności wynosiła 6 950. Siedzibą hrabstwa jest Mount Sterling.
  Hrabstwo Boone (ang. Boone County) – hrabstwo w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 691,31 mil (1 790 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 162 642 mieszkańców. Hrabstwo powstało 16 listopada 1820 roku i nosi imię Daniela Boonea - amerykańskiego pioniera i osadnika, który wytyczył przejście do Kentucky przez Appalachy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.