• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Missoula

  Przeczytaj także...
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Billings – największe miasto stanu Montana, w hrabstwie Yellowstone, w dolinie rzeki Yellowstone. Jest głownym miastem obszaru metropolitalnego o nazwie Billings Metropolitan Area.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Missoula – miasto w USA, w stanie Montana, ośrodek administracyjny hrabstwa Missoula.

  Miasto zajmuje powierzchnię 61,9 km², według danych spisowych z 2000 roku liczyło 57 053 mieszkańców, zespół miejski zamieszkuje ok. 100 tys. osób, co czyni Missoulę drugim po Billings ośrodkiem miejskim Montany.

  Missoula jest ośrodkiem uniwersyteckim – siedzibą University of Montana.

  Neckargemünd – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Karlsruhe, w regionie Rhein-Neckar, w powiecie Rhein-Neckar, siedziba związku gmin Neckargemünd. Leży nad Neckarem, w Odenwaldzie, ok. 10 km na wschód od Heidelberga, przy drogach krajowych B37, B45 i linii kolejowej Mannheim–Heilbronn.Hrabstwo Missoula (ang. Missoula County) – hrabstwo w stanie Montana w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 2618,34 mil² (6781,47 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 108 623 mieszkańców. Jego siedzibą jest Missoula.
  Miasta partnerskie
 • Neckargemünd  Niemcy
 • Palmerston North  Nowa Zelandia • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Spis statystyczny - spis dostarczający informacji niezbędnych do ustalenia stanu i struktury zjawisk w ściśle określonym momencie. Spisy dostarczają informacje dotyczące ludności, tj. wieku, zawodu, poziomu wykształcenia itp., jak również informacji o innych wielkościach, w tym charakteryzujących gospodarkę. Przeprowadzane są również spisy nieruchomości, gospodarstw rolnych, zwierząt gospodarskich.
  Palmerston North (maor. Te Papa-i-oea) - miasto w Nowej Zelandii, na Wyspie Północnej, nad rzeką Manawatu. Około 79 tys. mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.