Miss Polonia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

{{Nagroda infobox}} Gołe linki: "strona". Miss Poloniakonkurs piękności organizowany w Polsce od 1929, z przerwami w latach 1931, 1935–36, 1938–56 i 1959–82. Jego laureatki reprezentują Polskę w konkursach Miss Universe, Miss International, Miss Intercontinental, Miss Grand International, Miss Earth, Miss World, Miss Europe, Miss Baltic Sea, World Miss University.

Paulina Krupińska (ur. 22 czerwca 1987 w Piastowie) – polska modelka, zdobywczyni tytułu Miss Polonia 2012. W finale konkursu reprezentowała woj. mazowieckie.Hotel Polonia Palace – hotel zlokalizowany w centrum Warszawy w Al. Jerozolimskich 45 (wcześniej Al. Jerozolimskie 39) róg ulicy Poznańskiej.

Nazwę konkursu wymyślił Tadeusz Boy-Żeleński. Pierwszy konkurs organizowany w Warszawie odbył się 27 stycznia 1929 w hotelu Polonia. Dziesięć finalistek wybrano na podstawie nadesłanych fotografii.

Udział w konkursie mogą brać bezdzietne panny w wieku od 18 do 25 lat, posiadające polskie obywatelstwo oraz niemające widocznych blizn ani tatuaży na ciele.

W 2012 finał Miss Polonia nie odbył się pierwszy raz od 1983. Wybór Miss Polonia 2012 odbył się na gali organizowanej w lutym 2013, tytuł wygrała Paulina Krupińska. Przez kolejne trzy lata biuro konkursu bezskutecznie podejmowało próby organizacji nowych edycji konkursu. 17 listopada 2015 ogłoszono, że konkurs został połączony z wyborami Miss Polski, by utworzyć zupełnie nowy konkurs piękności pod nową nazwą. Organizator konkursu Miss Polski pozostał przy swojej nazwie wyborów, niedotrzymując tym samym warunków umowy z biurem Miss Polonia, co skutkowało zerwaniem zawartej umowy między organami na dwa dni przed finałem Miss Polski 2015.

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Konkurs piękności - wybory w formie zawodów mające na celu wyłonienie najpiękniejszej osoby. Oceniana jest zazwyczaj uroda, a także osobowość, zaprezentowane umiejętności oraz odpowiedzi na pytania zadane przez jury konkursowe.

W kwietniu 2016 ogłoszono zmianę na stanowisku dyrektora Miss Polonia, którym została Jagoda Piątek-Włodarczyk, oraz rozpoczęto nabór oraz przygotowania do konkursu Miss Polonia 2016. Od 2016 konkurs odbywa się nieprzerwanie.

Zwyciężczynie konkursu[ | edytuj kod]Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Miss Grand International – coroczny, międzynarodowy konkurs piękności oraz tytuł jaki otrzymuje zwyciężczyni po jego wygraniu. Został założony w 2013 roku przez tajlandzką firmę Miss Grand International. Pierwszy konkurs piękności Miss Grand International odbył się w Bangkok, Tajlandia w 2013 roku. Wygrała go Janelee Marcus Chaparro Colón z Puerto Rico, została Miss Grand International 2013.
Tadeusz Kamil Marcjan Żeleński, pseud. Boy (ur. 21 grudnia 1874 w Warszawie, zm. 4 lipca 1941 we Lwowie) – polski lekarz, krytyk literacki i teatralny, pisarz, poeta-satyryk, kronikarz, eseista, tłumacz literatury francuskiej, działacz społeczny, wolnomularz. Współpracownik i partner Ireny Krzywickiej, propagował świadome macierzyństwo, antykoncepcję i edukację seksualną.
Miss Earth (pol. Miss Ziemi) - trzeci co do wielkości międzynarodowy konkurs piękności na świecie, odbywający się od 2001 - 2009 na Filipinach. W 2010 konkurs poraz pierwszy odbył sie w Wietnamie, obecny konkurs odbędzie sie w Indonezji.
Miss Polski – konkurs piękności organizowany w Polsce pod nazwą Miss Polski od 1990 roku przez firmę Missland Sp. Z o.o. Zwyciężczyni reprezentuje Polskę na konkursie Miss World.
Miss Universe (pol. Miss Uniwersum) – coroczny, międzynarodowy konkurs piękności oraz tytuł jaki otrzymuje zwyciężczyni po jego wygraniu. Został założony w 1952 roku przez kalifornijską firmę odzieżową Pacific Mills. Widowisko należało do Kayser-Roth, a następnie Gulf and Western Industries. W 1996 przejął je Donald Trump. Pomimo ciągłej rywalizacji z konkursem piękności Miss World, Miss Universe zachowuje pozycję najbardziej prestiżowego konkursu piękności w wielu krajach, szczególnie w Ameryce Łacińskiej.
Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
Miss World (z ang. Miss Świata) to rozgrywany od 1951 roku największy i najsłynniejszy międzynarodowy konkurs piękności. W wyborach "najpiękniejszej kobiety świata" biorą obecnie udział reprezentantki ponad 100 krajów. Jest to największa liczba kandydatek wśród międzynarodowych konkursów. Konkurs przeprowadzany jest pod koniec roku po zakończeniu konkursów narodowych, jest to duże widowisko telewizyjne. Od 2004 roku wyboru Miss World dokonują widzowie wraz z jury. W 2006 roku wybory odbyły się w Polsce. Miss World często porównywany jest z wyborami Miss Universe, które w ostatnim czasie notują spadek popularności. By móc wystartować w konkursie, kandydatka na Miss World musi spełniać trzy podstawowe warunki :

Reklama