• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Misr Lel-Makkasa SC

  Przeczytaj także...
  Istad Al-Fajjum – wielofunkcyjny stadion w Fajumie, w Egipcie. Obiekt może pomieścić 20 000 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna piłkarska Misr al-Makasa.Egipt (arab. مصر Miṣr; dialekt egipski: Máṣr (/masˤɾ/); łac. Aegyptus, gr. Αίγυπτος Aígyptos), nazwa oficjalna Arabska Republika Egiptu (arab. جمهوريّة مصر العربيّة Dżumhurijjat Misr Al-Arabijja) – państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone.
  Ad-Dawrī al-Miṣrī al-Mumtāz (ar. الدوري المصري الممتاز) jest najwyższą piłkarską klasą rozgrywkową w Egipcie. Liga powstała w 1948 roku.

  Misr Lel-Makkasa Sporting Club (ar. نادي حرس الحدود الرياضي) – egipski klub piłkarski grający w pierwszej lidze, mający siedzibę w mieście Fajum.

  Historia[ | edytuj kod]

  Klub został założony w 1937 roku. W 2010 roku po raz pierwszy w historii klub awansował do pierwszej ligi egipskiej, zajmując wówczas 1. miejsce w grupie 1 drugiej ligi.

  Stadion[ | edytuj kod]

  Swoje domowe mecze klub rozgrywa na stadionie o nazwie Istad Al-Fajjum w Fajumie, który może pomieścić 20000 widzów.

  Fajum (arab. الفيوم, w transkrypcji ISO: Al-Fayyūm) – oaza w północnym Egipcie, na Pustyni Libijskiej, w muhafazie Fajum.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Reprezentanci kraju grający w klubie[ | edytuj kod]

  Stan na lipiec 2016.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Misr El-Makasa (ang.). nifs.no. [dostęp 03.08.2016].
  2. Egypt 2009/10 (ang.). rsssf.com. [dostęp 03.08.2016].
  3. Fayoum Stadium, [w:] baza Soccerway (stadiony) [online] [dostęp 2016-08-03].
  4. Misr el-Makasa Faiyūm (ang.). National Football Teams. [dostęp 03.08.2016].
  Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo-zachodnich według klasycznego podziału, bądź grupy języków zachodnich, centralnych według podziału Hetzrona i Voigta. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad, od strony prawej do lewej.
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.814 sek.