• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mirosław Kowalczyk

  Przeczytaj także...
  Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag) – stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą. Jest miastem wydzielonym na prawach kraju, będąc jednocześnie stolicą kraju środkowoczeskiego.Ilya Prigogine (ros. Илья Романович Пригожин, ur. 25 stycznia 1917 w Moskwie, zm. 28 maja 2003 w Brukseli) - belgijski fizyk i fizykochemik pochodzenia rosyjskiego, arystokrata, laureat Nagrody Nobla z dziedziny chemii w roku 1977 za wkład w rozwój termodynamiki nierównowagowej procesów nieodwracalnych, a w szczególności za teorię struktur dyssypatywnych.
  Kopenhaga (duń. København [kʰøb̥m̩ˈhɑʊ̯ˀn], łac. Hafnia) – stolica i największe miasto Królestwa Danii. W 2014 r. odbył się tu 59 Festiwal Muzyki Europejskiej Eurowizja.

  Mirosław Kowalczyk (ur. 1968 w Warszawie) - polski artysta multimedialny, plastyk i kompozytor sceny alternatywnej.

  Uzyskał dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa. W 2001 r. założył zespół teatralny Made Inc.

  Jest autorem kilkudziesięciu projektów prezentowanych m.in. w: Appendix, Centrum Sztuki Współczesnej, Sculpture Artists Gallery, Galerii Fundacji Kultury Polskiej "Most", Yamanushi Gallery, Galerii Laboratorium, Kuchnia. Rossa-Rossa Gallery.

  Brał również udział w festiwalach i przeglądach: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Akcji Rozdroże, Festiwal Tanec Praha, Springdance Festival w Utrechcie, Dance Zone 2002 Praga, The Art of Central Europe Kopenhaga oraz Baltic Festival w Wilnie, Théatre du Manège Scène Nationale de Maubeuge Francja.

  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – instytucja kultury w Warszawie, mieszcząca się w Zamku Ujazdowskim. Zajmuje się tworzeniem, wystawianiem i dokumentowaniem współczesnej sztuki polskiej oraz zagranicznej.Wacław Franciszek Sierpiński (ur. 14 marca 1882 w Warszawie, zm. 21 października 1969 w Warszawie) – polski matematyk, jeden z czołowych przedstawicieli warszawskiej szkoły matematycznej. Był jednym z twórców polskiej szkoły matematycznej.

  Znane prace:

 • "Plik 01" (spektakl na zamknięcie szczytu rokowań z Unią Europejską w Kopenhadze) - za pomocą komputera widownia mogła z "menu" zaproponowanych elementów tańca, muzyki i wideo konstruować na żywo własny spektakl
 • "Kino ulicy" (Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy 2003 w Warszawie) - w centrum miasta stanęła ogromna kopia ekranu telewizyjnego obramowująca jezdnię i chodniki, w jego wnętrzu toczyło się codzienne życie miasta "podpisywane" napisami na ciekłokrystalicznym panelu
 • "Śnieżynka" (Sezon Polski we Francji 2004) - artysta podczas prezentacji cudzego spektaklu równolegle wystąpił na scenie z własnym przedstawieniem
 • Jego prace wywodzące się z koncepcji, jakie stworzyli Ilya Prigogine, Helge von Koch i Wacław Sierpiński) opublikowane zostały w książce "Konceptualne refleksje w sztuce polskiej".

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – najstarsza wyższa uczelnia artystyczna w Polsce. Jej główna siedziba znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 w Warszawie. Od 2012r. jej rektorem jest prof. Adam Myjak.

  Stworzył również wizerunki graficzne wielu znanych marek, reżyserował filmy reklamowe i teledyski gwiazd sceny muzycznej.

  W 2006r rozpoczął realizację długoterminowego projektu "Nil"

  Linki zewnętrzne[]

 • informacje o spektaklu Plik 01 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.