• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Miodowe lata  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  ipla – interaktywna telewizja internetowa i serwis typu wideo na życzenie prowadzony przez Redefine sp. z o.o., związaną z grupą Polsat. W 2010 r. ipla osiągnęła oglądalność na poziomie ok. 2 milionów stałych użytkowników. Konkurencję stanowią TVN Player, TVP PL, Iplex, Kinoplex, AXN Player, YouTube, TV Jard i CinemanArtur Barciś (ur. 12 sierpnia 1956 w Kokawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser.
  Bohaterowie[ | edytuj kod]
  Tramwaje Warszawskie – miejsce pracy Karola Krawczyka i kilku innych bohaterów serialu
 • Cezary Żak jako Karol Krawczyk

 • Agnieszka Pilaszewska jako Alina Krawczyk

 • Katarzyna Żak jako Alina Krawczyk

  Polsat 2 – kanał Telewizji Polsat skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. Wystartował 1 marca 1997.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
 • Artur Barciś jako Tadeusz Norek

 • Dorota Chotecka jako Danuta Norek

 • Marta Lipińska jako Zofia Rudnik

 • Marek Barbasiewicz jako Jan Marszałek

 • Marcin Sosnowski jako Poldek Misiak

 • Jacek Braciak jako Janek

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Jacek Braciak (ur. 12 maja 1968 w Drezdenku) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, w latach 1990–2015 aktor Teatru Powszechnego w Warszawie.
 • Leon Niemczyk jako Zdobysław Kawałek

 • Waldemar Obłoza jako Roman Kurski

 • Krystyna Kołodziejczyk jako Helena Grzelak

 • Obsada[ | edytuj kod]

  Role główne[ | edytuj kod]

  Role gościnne[ | edytuj kod]

  Osoby, które zagrały samego siebie[ | edytuj kod]

  Oprawa graficzna i dźwiękowa[ | edytuj kod]

  Czołówka serialu przedstawia kierującego tramwajem (Konstal 13N) linii 18 Karola Krawczyka, który rzuca Tadeuszowi Norkowi kanapkę do otworu kanalizacyjnego. Następne ujęcia pokazują ich żony oraz kabinę motorniczego. Wszyscy główni bohaterowie spotykają się, a następnie wracają do domu. Całości towarzyszy muzyka z katarynki (była charakterystycznym elementem produkcji) – serialowe postacie bardzo często nuciły lub gwizdały melodię z czołówki. W odcinkach nieadaptowanych (polskiego autorstwa) w scenie rozmowy dwóch głównych bohaterów w tramwaju pojawia się plansza z autorami scenariusza. Brakuje jej natomiast w odcinkach adaptowanych, w których odpowiednia informacja znajduje się w napisach końcowych.

  Tramwaj (z ang. tramway – linia tramwajowa, tram – tramwaj) – pasażerski lub towarowy pojazd szynowy zaprojektowany do eksploatacji na linii tramwajowej.Polsat Rodzina – polska stacja telewizyjna Telewizji Polsat, poświęcona głównie rodzinie, serialom, filmom fabularnym, teleturniejom, programom rozrywkowym, programom poradnikowym, o tematyce chrześcijańskiej oraz serialom animowanym pozbawionych przemocy, która została uruchomiona 16 października 2018 o godz. 7:00, dzień po uruchomieniu kanału Polsat Games.

  Czołówka zmieniła się trzy razy – w odcinku 41 (do nazwiska Agnieszki Pilaszewskiej dodano drugie, „Maciejewska”), 94 (usunięto „Agnieszka Pilaszewska-Maciejewska”, choć to samo imię i nazwisko powróciło w 95) i 96 (Pilaszewska została zastąpiona na klatkach filmowych przez Katarzynę Żak).

  Każdy odcinek serialu (od odcinka 23 – „Smak wolności”) podzielony był na trzy części. Na początku drugiej i trzeciej pojawiał się specjalny kadr – na nim napis „Miodowe lata”, tytuł odcinka oraz numer danej części. Na końcu części pierwszej i drugiej w prawym dolnym rogu ostatniego kadru znajdował się napis „koniec cz. I” lub „koniec cz. II”, z wyjątkiem odcinków: 24, 25, 29, 30, 34 i 39.

  Waldemar Obłoza (ur. 1959 w Jeleniej Górze) – polski aktor telewizyjny i teatralny, znany głównie z seriali Na Wspólnej i Miodowe lata oraz ze spektakli muzycznych.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  TV6 (Szóstka) – polska stacja telewizyjna, należąca do Telewizji Polsat. Skierowana głównie do młodzieży. Stacja emituje m.in. seriale animowane, programy rozrywkowe oraz amerykańskie reality show (talent show i inne). Kanał nadaje zarówno przez cyfrową telewizję naziemną (na multipleksie 2) jak i przez platformy cyfrowe (Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+ i Orange TV).
  Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. (TW) – spółka miejska zajmująca się prowadzeniem komunikacji tramwajowej na terenie miasta Warszawa wydzielona 1 marca 1994 roku z Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.
  Katarynka - przenośne pudło grające, instrument muzyczny z grupy aerofonów z piszczałkami wargowymi, na którym gra się za pomocą korby wprawiającej w ruch miech (ew. miechy) i tzw. mechanizm rozdzielający. Kręcenie korbą powoduje ruch miechów, tłoczących powietrze do wiatrownicy, a także obraca wałek melodyczny, którego zadaniem jest otwieranie w odpowiedniej kolejności i na odpowiedni czas kanałów, kierujących powietrze do właściwych piszczałek. Katarynkę wynalazł G. Barbari z Modeny w 1 poł. XVIII wieku. Wędrowni grajkowie stosowali ją do połowy XX wieku. Gra na katarynce nie wymaga jakiegokolwiek przygotowania muzycznego – sprowadza się jedynie do kręcenia korbą.
  Marek Antoni Barbasiewicz (ur. 5 lutego 1945 w Przeworsku) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1987 zdał egzamin przed ministerialną komisją i otrzymał uprawnienia artysty malarza. Grywał amantów, ojców rodziny i twarde charaktery. Powszechnie znany jest z takich produkcji jak: Lubię nietoperze (1985), Na kłopoty… Bednarski (1986), Magnat (1986), Zabij mnie glino (1987), Żegnaj, Rockefeller (1992), Psy II (1994), Miodowe lata (1998−2003), Na dobre i na złe (2000−2005), Fala zbrodni (2006−2007), Och, Karol 2 (2011) czy Prawo Agaty (2012−2015).
  Agnieszka Pilaszewska (ur. 19 marca 1965 w Puławach) − polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa, scenarzystka.
  13N – oznaczenie tramwaju wytwarzanego w latach 1959–1969 przez zakłady Konstal w Chorzowie. 13N to pierwszy polski tramwaj szybkobieżny. Wyprodukowano 836 sztuk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.