• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Minnesota United FC

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Major League Soccer (MLS) – zawodowa liga piłkarska znajdująca się na najwyższym szczeblu rozgrywek w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Obecnie gra w niej 19 klubów z obu wymienionych krajów. W lidze tej nie obowiązuje reguła awansu i spadku. Powstała w 1993 roku tuż przed mistrzostwami świata w 1994 roku. Pierwszy sezon rozegrany został w 1996 roku, a uczestniczyło w nim 10 zespołów. Sezon zazwyczaj trwa od marca do listopada i składa się z dwóch części. W pierwszej każdy klub rozgrywa 34 mecze co w sumie daje 306 spotkań ligowych. Po zakończeniu tej części odbywa się faza playoff. Zwycięzca playoff zostaje mistrzem ligi.
  Providence Park (w przeszłości Jeld-Wen Field; PGE Park; Civic Stadium; oryginalnie Multnomah Stadium) - amerykański stadion sportowy w Goose Hollow, na przedmieściach Portland. Zbudowany został w 1926 roku, a generalna modernizacja obiektu miała miejsce w roku 2001, wtedy to też miała miejsce sprzedaż praw do nazwy stadionu na PGE Park, po zawarciu umowy z Portland General Electric (PGE). Kolejna zmiana nazwy nastąpiła w 2011 roku, kiedy to prawa został sprzedane firmie Jeld-Wen.

  Minnesota United FCamerykański klub piłkarski z siedzibą w aglomeracji Minneapolis-Saint Paul, występujący w rozgrywkach MLS.

  Historia[ | edytuj kod]

  25 marca 2015 komisarz MLS, Don Garber ogłosił Minnesotę United 23. klubem ligi i przyznał franczyzę grupie prowadzonej przez Williama W. McGuire’a. Garber powiedział, że klub przystąpi do rozgrywek w 2017 lub 2018 – jeżeli zespół Los Angeles FC nie będzie gotowy do gry w 2017, Minnesota zajmie jego miejsce. 16 sierpnia 2016 ogłoszono, że Minnesota United zagra w MLS w sezonie 2017, a domowe mecze będzie rozgrywać na TCF Bank Stadium.

  Minneapolis-Saint Paul - The Twin Cities - to piętnasta pod względem liczby ludności aglomeracja w Stanach Zjednoczonych i najgęściej zaludniony obszar w Minnesocie. Największe miasta to Minneapolis, Saint Paul i Bloomington. Cała aglomeracja liczy ponad trzy miliony mieszkańców.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Pierwszy mecz w MLS klub rozegrał 3 marca 2017 na wyjeździe przeciwko Portland Timbers na stadionie Providence Park. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5, a jedyną bramkę dla Minnesoty zdobył Christian Ramirez. Sezon 2017 drużyna Minnesoty zakończyła na 9. miejscu w Konferencji Wschodniej (11 zespołów) i na 19. miejscu w klasyfikacji ogólnej (22 zespoły).

  Los Angeles FC – amerykański klub piłkarski z siedzibą w Los Angeles (California). Założony w październiku 2014 roku, od sezonu 2018 występuje w Major League Soccer w Konferencji Zachodniej.

  Skład na sezon 2018[ | edytuj kod]

  Stan na 3 października 2018

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona
 • Profil na National Football Teams
 • Profil na Transfermarkt
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.