• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Minangkabau

  Przeczytaj także...
  Kuchnia Padang (język indonezyjski: masakan Padang) – tradycje gastronomiczne powstałe zwłaszcza w mieście Padang w Indonezji. Nazywana także kuchnią Minangkabau od ludu zamieszkującego te tereny. Kuchnia Padang jest bardzo popularna w całej Indonezji. Istnieje wiele restauracji specjalizujących się w daniach tej kuchni, prowadzonych przez samych Minangkabau.Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
  Język minangkabau – język z rodziny austronezyjskiej, używany przez grupę etniczną Minangkabau w okolicach miasta Padang w zachodniej części Sumatry. Blisko spokrewniony z językiem malajskim.
  Tradycyjne nakrycie głowy Minangkabau
  Rumah gadang (wielki dom) Minangkabau. Na przednim planie dwa spichlerze na ryż

  Minangkabau, Minang - grupa etniczna zamieszkująca wyżyny zachodniej Sumatry w Indonezji. Niemal połowa tej grupy żyje rozproszona w miastach Indonezji i Malezji. Wyznają sunnicki islam, lecz przestrzegają również plemiennych tradycji adat. Wyróżniają się matrylinearnym systemem dziedziczenia. Posługują się językiem minangkabau.

  Sumatra – indonezyjska wyspa położona w Azji Południowo-Wschodniej, w archipelagu Wielkich Wysp Sundajskich. Na północnym wschodzie Cieśnina Malakka oddziela Sumatrę od Półwyspu Malajskiego; na południowym wschodzie Cieśnina Sundajska oddziela ją od Jawy.Adaty (arab. ﻋﺎﺪﺔ ʿādah) - muzułmańskie prawa zwyczajowe, obowiązujące w Indonezji i Malezji od XV wieku. Adaty służą do rozstrzygania problemów, odnośnie których nie ma żadnych przepisów w Koranie i hadisach.

  Przypisy

  Zobacz też[]

 • Kuchnia Padang
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Matrylinearny system pokrewieństwa – w antropologii system pokrewieństwa, w którym dzieci automatycznie po urodzeniu włączane są do grupy matki i pozostają jej członkami przez całe życie (zasada matrylinearności).Indonezja – wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii, którego stolicą jest Dżakarta z 8,4 mln mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.