• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Minami - Nagoja

  Przeczytaj także...
  Minato (jap. 港区 Minato-ku, dosł. dzielnica portowa) – jedna z 16 dzielnic Nagoi, stolicy prefektury Aichi. Dzielnica została założona 10 stycznia 1937 roku. Położona w południowo-zachodniej części miasta. Graniczy z dzielnicami Atsuta, Nakagawa i Minami, miastem Tōkai, miasteczkiem Kanie oraz wioską Tobishima. Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Mizuho (jap. 瑞穂区 Mizuho-ku) – jedna z 16 dzielnic Nagoi, stolicy prefektury Aichi. Dzielnica została założona 11 lutego 1944 roku. Położona w środkowej części miasta. Graniczy z dzielnicami: Shōwa, Atsuta, Tempaku i Minami.

  Minami (jap. 南区 Minami-ku, dosł. dzielnica południowa) – jedna z 16 dzielnic Nagoi, stolicy prefektury Aichi. Dzielnica została założona 1 kwietnia 1908 roku jako jedna z pierwszych czterech dzielnic. Położona w południowej części miasta. Graniczy z dzielnicami Atsuta, Tempaku, Mizuho, Midori, Minato oraz miastem Tōkai.

  Nippon Gaishi Hall (jap. 名古屋市総合体育館, Nagoya-shi Sōgō Taiikukan) – wielofunkcyjna hala położona w Nagoi w Japonii. Pełna nazwa hali brzmi Nagoya Civic General Gymnasium, po wybudowaniu nazwą funkcjonalna była Nagoya Rainbow Hall. 1 kwietnia 2007r. zmieniono nazwę na obecną, by podkreślić sponsora obiektu firmę NGK Insulators Ltd.Atsuta (jap. 瑞穂区 Atsuta-ku) – jedna z 16 dzielnic Nagoi, stolicy prefektury Aichi. Dzielnica została założona 1 października 1937 roku. Położona w środkowej części miasta. Graniczy z dzielnicami: Shōwa, Naka, Nakagawa, Mizuho, Minato i Minami.

  Na terenie dzielnicy znajduje się uczelnia Daidō University.

  Midori (jap. 緑区 Midori-ku) – jedna z 16 dzielnic Nagoi, stolicy prefektury Aichi. Dzielnica została założona 1 kwietnia 1963 roku. Położona we wschodniej części miasta. Graniczy z dzielnicami Tempaku i Minami, miastami Tōkai, Ōbu, Nisshin i Toyoake oraz miasteczkiem Tōgō Tōkai (jap. 東海市, Tōkai-shi) – miasto w Japonii, w prefekturze Aichi, w środkowej części wyspy Honsiu, w okręgu przemysłowym Chūkyō, na południe od Nagoi.

  Miejscowe atrakcje[ | edytuj kod]

 • Nippon Gaishi Hall
 • Kasadera Kannon
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Japan: Nagoya (ang.). citypopulation.de. [dostęp 2017-05-13].
  2. 区政概要 平成27年版 (jap.). city.nagoya.jp. [dostęp 2017-05-13].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona (jap.)
 • Prefektura Aichi (jap. 愛知県, Aichi-ken) – prefektura znajdująca się w regionie Chūbu w Japonii na wyspie Honsiu. Jej stolicą jest miasto Nagoja.Nagoja, Nagoya (jap. 名古屋市, Nagoya-shi) jest czwartym co do wielkości miastem w Japonii oraz stolicą prefektury Aichi, w regionie Chūbu, na wyspie Honsiu. Jest również największym portem w Japonii. Leży nad zatoką Ise. Aglomerację Nagoi zamieszkuje około 9 mln ludzi, czyniąc ją trzecią co do wielkości w kraju, po Tokio i Osace.
  Warto wiedzieć że... beta

  Tempaku (jap. 天白区 Tempaku-ku) – jedna z 16 dzielnic Nagoi, stolicy prefektury Aichi. Dzielnica została założona 1 lutego 1975 roku. Położona jest w zachodniej części miasta. Graniczy z dzielnicami: Shōwa, Chikusa, Mizuho, Meitō, Midori i Minami i miastem Nisshin.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.