• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mimi Rogers  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Zagubieni w kosmosie – film przygodowy z 1998 roku, powstały na podstawie serialu o tym samym tytule. Zdjęcia zostały nakręcone w Londynie i Shepperton. Ron Howard (ur. 1 marca 1954 w Duncan) – amerykański reżyser filmowy i aktor. Zdobywca Oscara za film Piękny umysł oraz Emmy za serial Bogaci bankruci, a także Saturna za obraz Kokon. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

  Miriam „Mimi” Rogers (z domu Spickler; ur. 27 stycznia 1956 w Coral Gables) – amerykańska aktorka, producentka filmowa i pokerzystka. Była pierwszą żoną Toma Cruise’a, którego wprowadziła do Kościoła scjentologicznego.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się w szpitalu miejskim w Coral Gables na Florydzie. Jej ojciec, Philip C. Spickler, był inżynierem budownictwa. Jej matka, Kathy Talent, była tancerką. Ojciec Rogers był Żydem, jego rodzina pochodziła z Polski. Jej matka należała do Kościoła Episkopalnego. Zanim się urodziła, ojciec związał się ze scjentologią, w której była wychowywana.

  Mary Kathleen Turner (ur. 19 czerwca 1954 w Springfield, w stanie Missouri) – amerykańska aktorka, reżyserka i producentka filmowa i teatralna.Osaczona - amerykański film fabularny z 1987 roku w reżyserii Ridleya Scotta. Zdjęcia do zrealizowano w Nowym Jorku i Long Beach.

  Rodzina mieszkała w Wirginii, Arizonie, Michigan i Anglii, zanim osiedliła się w Los Angeles. Rogers uczęszczała do przyspieszonych szkół i ukończyła szkołę średnią w wieku 14 lat. W miejsce college’u sformułowała własny program studiów i zaangażowała się w teatr i pisanie. Rogers pracował później w szpitalu dla uzdolnionych pacjentów poza Palo Alto w Kalifornii, a przez sześć lat była pracownikiem socjalnym zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin, zajmującym się doradztwem w nadużyciu substancji psychoaktywnych.

  Magnum (ang. Magnum, P.I.) – amerykański serial telewizyjny, opowiadający o przygodach Thomasa Magnuma (Tom Selleck), prywatnego detektywa mieszkającego na Hawajach. Serial był emitowany przez osiem sezonów w sieci CBS w latach 1980-88.Coral Gables – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Floryda, w zespole miejskim Miami, nad Oceanem Atlantyckim. Około 42,4 tys. mieszkańców.

  Kariera[ | edytuj kod]

  21 sierpnia 1976 wyszła za mąż za Jamesa Rogersa, doradcę Kościoła scjentologicznego, lecz 25 września 1980 rozwiodła się. Po swoim pierwszym nieudanym małżeństwie, Rogers przeniosła się do Los Angeles, aby rozpocząć karierę aktorską. Na początku kariery aktorskiej, Rogers i Kirstie Alley mieszkały razem. Przez dziewięć miesięcy studiowała aktorstwo z Miltonem Katselasem, a następnie szukała agenta.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Starała się o główną rolę w dreszczowcu Żar ciała, którą ostatecznie otrzymała Kathleen Turner. Pojawiła się na szklanych ekranie w serialach - NBC Posterunek przy Hill Street (Hill Street Blues, 1981) i CBS Magnum (1982). W operze mydlanej ABC Papierowe lalki (Paper Dolls, 1984) wystąpiła jako modelka Blair Harper-Fenton. W komedii Rona Howarda Gung Ho (1986) zagrała postać Audrey, dziewczyny Hunta Stevensona (Michael Keaton). Za rolę Sharon w dramacie psychologicznym Ekstaza (The Rapture, 1991) zdobyła nominację do Independent Spirit Awards. W 1993 pozowała do magazynu Playboy.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Żydzi aszkenazyjscy, również Aszkenazyjczycy lub Aszkenazim (hebr. (l.mn.) אַשְׁכֲּנָזִים) oraz יְהוּדֵי אַשְׁכֲּנָז Jehudej Aszkenaz, „Żydzi z Aszkenazu”) – Żydzi zamieszkujący Europę Środkową, Wschodnią i częściowo Zachodnią, a od XVII wieku również Amerykę.

  9 maja 1987 roku ponownie wyszła za mąż za aktora Toma Cruise’a. Jednak 4 lutego 1990 doszło do rozwodu. 20 marca 2003 poślubiła Chrisa Ciaffę, z którym ma dwójkę dzieci: córkę Lucy (ur. 20 listopada 1994) i syna Charliego (ur. 30 lipca 2001 w Los Angeles).

  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.Michael Keaton, właśc. Michael John Douglas (ur. 5 września 1951 w Coraopolis) – amerykański aktor i producent filmowy pochodzenia niemieckiego i irlandzkiego.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Playboy - ilustrowany magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn, założony w 1953 przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Jego logo to głowa króliczka z muszką. Właścicielem magazynu jest Playboy Enterprises.
  Wirginia (ang. Virginia) – stan w Stanach Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Prawie dwie trzecie Wirginii jest zalesione, a branże związane z lasami zapewniają 17 mld dolarów rocznego przychodu dla gospodarki Wirginii (2% PKB), oraz ponad 100 tys. miejsc pracy.
  Szkoła uwodzenia 2 (oryg. Cruel Intentions 2) – film fabularny produkcji amerykańskiej z 2000 roku. Prequel Szkoły uwodzenia (1999).
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Ash kontra martwe zło - (ang. Ash vs. Evil Dead) amerykański serial telewizyjny z gatunku horrorów wyprodukowany przez Renaissance Picture, będący kontynuacją filmów: Martwe zło, Martwe zło 2: Śmierć przed świtem, 'Armia ciemności. Twórcą serialu jest Sam Raimi. Premierowy odcinek Ash vs. Evil Dead został wyemitowany 31 października 2015 roku przez Starz.
  Independent Spirit Awards − ufundowana w 1984 roku nagroda zwana potocznie Nagrodą FINDIE (od "Friends of Independents") przyznawana jest corocznie twórcom kina niezależnego. Nagroda przyznawana jest przez organizację non-profit Film Independent, zrzeszającą niezależnych twórców.
  Palo Alto – miasto w hrabstwie Santa Clara na południowym wybrzeżu zatoki San Francisco w stanie Kalifornia, USA. Położone w Krzemowej Dolinie jest siedzibą Uniwersytetu Stanforda (faktycznie ulokowanego na obrzeżu miasta w osobnym dystrykcie) oraz wielu firm związanych z nowymi technologiami. W Palo Alto mieszczą się główne siedziby firm takich jak Facebook, Hewlett-Packard czy VMware, a także oddziały firm Google, Logitech i PayPal.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.011 sek.