• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Millencolin  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Millencolin – skate-punkowy zespół założony w październiku 1992 przez Erika Ohlssona, Mathiasa Färma i Nikolę Sarcevica w Örebro w Szwecji. Fredrik Larzon dołączył do grupy w 1993. Millencolin jako słowo pochodzi od skateboardingowego triku melancholy (znanego też jako "sad air"), a taką nazwę wybrali ze względu na ich pasję do skateboardingu (każdy członek zespołu uprawia skateboarding). Zespół wydaje płyty w Stanach Zjednoczonych dzięki Epitaph Records. Poza Stanami wydawane są dzięki Burning Heart Records.

  Skandynawia – region północnej Europy, obejmujący kraje: Szwecję, Norwegię oraz Danię. Obejmuje część z krajów nordyckich.The Story of My Life – singel szwedzkiego punkrockowego zespołu Millencolin z ich drugiego albumu Life on a Plate. Singel wydano 20 września 1995, a piosenki zostały dołączone do albumu kompilacyjnego z 1999 The Melancholy Collection.

  Historia zespołu[ | edytuj kod]

  Pierwszym wydaniem zespołu była kaseta "Melack" z dziesięcioma piosenkami nagrana w 1993. Następnie Burning Heart Records skontaktowało się z zespołem wyrażając chęć wydania singla na płycie CD. Poprzednio Burning Heart wydało jedynie dwa single, lecz podjęli ryzyko przyjęcia względnie nieznanego zespołu. Millencolin nagrał płytę "Use Your Nose" z sześcioma utworami w listopadzie 1993, na której znalazły się nowe wersje utworów "Pain" z kasety Goofy i "Melack". Singel został dobrze odebrany przez krytykę, a Millencolin zaczął występować na żywo. Pierwsze ważniejsze wydanie, "Tiny Tunes", pojawiło się na rynku w 1994. Nagrywanie i miksowanie dźwięku do tego albumu zajęło dwa tygodnie. Problemy licencyjne z wytwórnią Warner Bros. dotyczące tytułu i okładki płyty zmusiły zespół do ponownego wydania albumu w 1996 pod nazwą "Same Old Tunes".

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Same Old Tunes (początkowo nazwane Tiny Tunes) – pierwszy album muzyczny szwedzkiego zespołu punkrockowego Millencolin. Wydany został początkowo w 1994 i następnie 22 września 1998 (po zmianie nazwy na Same Old Tunes) w Stanach Zjednoczonych na płytach CD.

  Millencolin kontynuował występy, a w 1995 ukazał się ich drugi album studyjny: "Life on a Plate". Wydanie albumu pozwoliło zespołowi na wyjazdy poza Skandynawię. Pod koniec 1995 amerykańska wytwórnia płytowa Epitaph zechciała wydać "Life on a Plate" w Stanach. Zespół zwiedził w tourneé m.in. Japonię, Australię, Brazylię i Kanadę oraz był częścią Warped Tour z 1997.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  Następne albumy, "For Monkeys" i kompilacyjny "The Melancholy Collection", zostały stworzone, lecz popularność grupa zyskała dopiero w 2000 wraz z wydaniem albumu "Pennybridge Pioneers" wyprodukowanego pod okiem Bretta Gurewitza. Album ten zawiera brzmienia bardziej bliższe rockowi niż skate punkowi, jak w przypadku poprzednich albumów. Jego nagranie zajęło zespołowi sześć tygodni, po czym rozpoczęli pierwsze światowe tournée: "Pennybridge Pioneers Worldwide Tour". Pozwolili także na umieszczenie utworu "No Cigar" w grze wideo Tony Hawk's Pro Skater 2.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Podczas tournée napisane zostały teksty do następnego albumu, "Home From Home", wydanego w 2002, a kolejny album - "Kingwood" - wydano w marcu 2005. "Kingwood" zadebiutował na drugim miejscu szwedzkiej listy przebojów.

  Od 2003 Millencolin organizuje zawody skateboardingowe, Millencolin Open, we własnym skateparku w Örebro w Szwecji.

  W lutym 2007 Nikola Sarcevic potwierdził, że zespół zajmie się nagrywaniem nowego albumu. Album został nazwany Machine 15 i był nagrywany w okresie październik-grudzień 2007.

  Pennybridge Pioneers jest czwartym albumem szwedzkiego punk rockowego zespołu Millencolin. Został wydany 22 lutego 2000 roku (zob. 2000 w muzyce). W Australii album ten sprzedał się w 35000 kopii i został nagrodzony złotą płytą. Było to pierwsze wyróżnienie tego zespołu w tej kategorii.Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  The Melancholy Collection jest składanką różnych utworów szwedzkiej punk rockowej grupy Millencolin. Została wydana 29 lipca 1999 roku w Szwecji oraz w 2001 roku przez Epitaph Records w Stanach Zjednoczonych (zob. 2001 w muzyce).
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Jazda na deskorolce (ang. skateboarding) – aktywność, w której wykonuje się różne triki na deskorolce. Osobę uprawiającą tę aktywność nazywamy skaterem (lub skateboarderem; w języku angielskim skater oznacza także osobę jeżdżącą na rolkach, hulajnodze lub rowerze tzw. BMX). Zawody deskorolkowe rozgrywane są zazwyczaj w określonych kategoriach, zależnie od przeszkód na jakich się odbywają: Bowl (zawody w bowlu – w specjalnym betonowym wgłębieniu, przypominającym pusty basen), Vert (na drewnianych bądź betonowych rampach i minirampach), Skatepark (na zwyczajnych skateparkowych przeszkodach) oraz Street (na przeszkodach „naturalnych” stworzonych przez drobną lub średnią architekturę, lub też na specjalnie zbudowanych imitujących takowe).
  Brett Gurewitz, znany jako Mr. Brett albo Brett Religion (ur 12 maja 1962 roku w Los Angeles) – amerykański gitarzysta i autor tekstów amerykańskiego punkowego zespołu Bad Religion. Jest również producentem muzycznym.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Kingwood jest albumem szwedzkiego punk rockowego zespołu Millencolin. Został wydany 30 marca 2005 roku (zob. 2005 w muzyce) w Szwecji i 12 kwietnia 2005 roku w USA. Jest także pierwszą kontynuacją albumu Home from Home wydanego w 2002 roku. Z tej płyty wydano dwa single: Ray oraz Shut You Out.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.786 sek.