• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mildreda

  Przeczytaj także...
  Mercja – jedno z siedmiu państw heptarchii anglosaskiej. Od połowy VIII wieku do początków IX wieku było państwem-hegemonem heptarchii. Sąsiadowało z pięcioma państwami heptarchii: od południa z Wessex i Sussex, od wschodu od Essex i East Anglią, od północy z Nortumbrią. Od zachodu przylegało do Walii, a od północy dotykało też Strathclyde.Mildred Singleton, z domu McDaniel (3 listopada 1933, Atlanta, Georgia - 5 października 2004, Pasadena, Kalifornia), lekkoatletka amerykańska, skoczkini wzwyż, mistrzyni olimpijska, rekordzistka świata.
  Imieniny – zwyczaj świątecznego obchodzenia (czasami hucznego) dnia świętego lub błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza lub innego dnia, tradycyjnie przypisywanego temu imieniu. Zwyczaj szczególnie popularny w Polsce (z wyjątkiem Górnego Śląska i Kaszub), ale także obecny w regionach katolickich np. Bawarii. Imieniny obchodzi się również w Bułgarii, w Grecji, w Szwecji, w Czechach, na Węgrzech i Łotwie, a kiedyś i w Rosji. W Szwecji oficjalną listę imienin publikuje Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Zwykle wiąże się ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów solenizantowi. Czasem można spotkać się ze zwyczajem, że jeśli jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony (patron) imienia (tj. jeśli jest kilka dat imienin w kalendarzu), imieniny obchodzi się w dniu wypadającym jako pierwszy w kolejności po urodzinach.

  Mildredaimię żeńskie pochodzenia germańskiego, składające się z członów mil- //mild- ("miłosierna, szczera, dobra") i -red // -rad ("pomoc, rada, ratunek").

  Patronką tego imienia jest: św. Mildreda z Thanet (zm.734) - dziewica, ksieni, córka króla Mercji (zm. 734).

  Mildreda imieniny obchodzi 13 lipca.

  (878) Mildred – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3 lat i 230 dni w średniej odległości 2,36 au. Została odkryta 6 września 1916 roku w Mount Wilson Observatory przez Setha Nicholsona. Nazwa planetoidy pochodzi od imienia córki amerykańskiego astronoma Harlowa Shapleya. Przed nadaniem nazwy planetoida nosiła oznaczenie tymczasowe (878) 1916 f. Języki germańskie – grupa języków w obrębie języków indoeuropejskich, którymi posługuje się kilkaset milionów mówiących na całym świecie. Wywodzą się ze wspólnego języka pragermańskiego.

  Znane osoby noszące to imię:

 • Mildred Jeffrey
 • Mildred Singleton
 • Zapoznaj się również z: (878) Mildred

  Warto wiedzieć że... beta

  Imię (łac. nomen) – osobista nazwa nadawana osobie przez grupę, do której należy. Wraz (z ewentualnym drugim i następnymi imionami oraz) z nazwiskiem, czasem patronimikiem (ros. отчество (trans.) otcziestwo), a rzadziej przydomkiem stanowi u większości ludów podstawowe określenie danej osoby.
  Święta Mildreda z Thanet, Mildrid (ur.660, zm.13 lipca 734) – angielska dziewica, zakonnica, ksieni i święta kościoła katolickiego oraz anglikańskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.72 sek.