• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mike Varney

  Przeczytaj także...
  Vinnie Moore (ur. 14 kwietnia 1964 w New Castle w stanie Delaware) - amerykański muzyk i kompozytor, wirtuoz gitary elektrycznej. Vinnie Moore wraz z takimi gitarzystami jak Yngwie Malmsteen, Tony MacAlpine i Jason Becker należy do najważniejszych przedstawicieli nurtu neoklasycznego heavy metalu lat 80. XX w. Do 2009 roku wydał dziewięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność. Największą popularnością cieszył się wydany w 1988 roku album Time Odyssey notowany na liście Billboard 200. Od 2004 roku Moore występuje w brytyjskiej formacji UFO.Yngwie Malmsteen, właśc. Lars Yngve Johann Lannerbäck (ur. 30 czerwca 1963 w Sztokholmie) – szwedzki gitarzysta-wirtuoz heavymetalowy, kompozytor, autor tekstów.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Mike Varney – amerykański producent nagrań, wydawca, menadżer. Założyciel wytwórni płytowej Shrapnel Records, która specjalizowała się od początku w wydawaniu płyt młodych wirtuozów gitary elektrycznej (w szczególności grających w stylu heavy, speed, neoclassical metal).

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Odkrywca talentu szwedzkiego gitarzysty Yngwie Malmsteena, z którym podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt na nagranie płyty grupy Steeler. Wydał albumy tak znanych gitarzystów jak: Vinnie Moore, Ritchie Kotzen, Jason Becker, Marty Friedman, Tony MacAlpine, Greg Howe, Paul Gilbert.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Shrapnel Records (ang.). www.shrapnelrecords.com. [dostęp 2012-01-23].
  2. Shrapnel Records (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-01-23].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Zdjęcie
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.