• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mike, Lu i Og  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Jerzy Dominik (ur. 7 listopada 1955 roku w Węgorzewie), polski aktor teatralny, filmowy i głosowy. A także reżyser dubbingu. W 1980 roku, ukończył PWST w Krakowie. Debiut teatralny 26 października tegoż samego roku. Dyplom otrzymał rok później.Beata Wyrąbkiewicz (ur. 16 stycznia 1972 w Toruniu) – polska aktorka dubbingowa, musicalowa, teatralna, a także filmowa, piosenkarka warszawskich teatrów.

  Mike, Lu i Og (ang. Mike, Lu & Og) – amerykański serial animowany. Serial składa się z 26 odcinków po 2 epizody każdy.

  W Polsce serial można było oglądać od 4 września 2000 roku do 2 stycznia 2005 roku w Cartoon Network.
  Od 12 maja 2007 roku serial jest emitowany na kanale Boomerang.

  Historia[ | edytuj kod]

  Pewnego dnia na małą wyspę na oceanie przybywa Mike, dziewczyna z Nowego Jorku. Mieszkańcy wysepki przyjmują ją bardzo przyjaźnie. Wyspa jest bardzo mała, a mieszka na niej zaledwie 6 mieszkańców. „Gubernatorem” i sędzią na wyspie jest Wendell. Wendell to stary, „spierniczały” mężczyzna, samotnie wychowujący swą córkę, Lu. Lu jak każde rozpuszczone dziecko chce bardzo dużo. Każe nazywać się „księżniczką” i bardzo nie lubi, gdy ktoś się jej sprzeciwia. Na wyspie mieszka także małżeństwo, Margery i Alfred, mające syna Oga. Margery będąca jedyną dorosłą kobietą na wyspie, gotuje, pierze i wykonuje inne domowe roboty, za resztę mieszkańców wyspy. Jej mąż Alfred jest myśliwym, który nic nigdy nie upolował. Poluje ciągle na małego wombata, który wymyka się z jego zasadzek. Syn Alfreda i Margery, Og jest wynalazcą. Dzięki jego wynalazkom wyspa przeżyła wiele trudnych chwil. Wreszcie ostatnim mieszkańcem wyspy jest stary Skrzyp, mieszkający samotnie w wygasłym wulkanie. Sprawuje on rolę szamana na wyspie, lecz ciągle marudzi i mieszkańcy niezbyt go lubią. Po przyjeździe Mike, mieszkańcy wyspy przeżywają wiele śmiesznych, czasem niebezpiecznych, a zawsze ciekawych przygód. Na wyspie mieszkają również Kazlewicowie, którzy prowadzą odwieczną wojnę z innymi mieszkańcami. Mike zaprzyjaźniła się z Hermioną w jednym z odcinków.

  Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.Adam Bauman (ur. 10 czerwca 1957 w Warszawie) – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, także scenarzysta. Mąż Agaty Gawrońskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Elżbieta Kopocińska, właściwie Elżbieta Kopocińska-Bednarek (ur. 11 maja 1970) – polska aktorka głosowa i reżyser dubbingu. Ma dwóch synów: Krzysztofa i Adama.
  Ned "Dee" Bradley Baker (ur. 31 sierpnia 1962 w Indianie) – aktor najczęściej głosowy, najbardziej znany z ról w serii Ben 10, Młodzi Tytani i Fineasz i Ferb.
  Krystyna Kozanecka-Kołakowska (ur. w 1960 w Poznaniu, zm. 20 listopada 2013 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa; dialogistka i scenarzystka; pedagog i reżyser dubbingu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.