• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Miguel Ferrer  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Magnum (ang. Magnum, P.I.) – amerykański serial telewizyjny, opowiadający o przygodach Thomasa Magnuma (Tom Selleck), prywatnego detektywa mieszkającego na Hawajach. Serial był emitowany przez osiem sezonów w sieci CBS w latach 1980-88.Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.

  Miguel José Ferrer (ur. 7 lutego 1955 w Santa Monica w stanie Kalifornia, zm. 19 stycznia 2017 w Los Angeles) – amerykański aktor i reżyser filmowy i telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w 7 lutego 1955 roku Santa Monica w Kalifornii jako najstarszy z pięciu synów Rosemary Clooney (1928–2002), piosenkarki/aktorki, i José Ferrera (1909-1992), portorykańskiego aktora i reżysera, laureata Oscara za tytułową rolę w filmie Cyrano de Bergerac (1950). Jego rodzeństwo to Maria (ur. 1956), Gabriel Vicente (ur. 1 sierpnia 1957), Monsita (ur. 13 października 1958) i Rafael (ur. 23 marca 1960), który również został aktorem. Jego kuzynem jest aktor George Clooney. Dorastał w Hollywood i jako nastolatek jego zainteresowania szły w kierunku muzyki, grał na perkusji w zespole Keitha Moona na płycie „Two Sides of the Moon” (1975). Studiował aktorstwo w The Beverly Hills Playhouse.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.José Ferrer (właśc. José Vicente Ferrer de Otero y Cintrón; ur. 8 stycznia 1912 w Santurce, zm. 26 stycznia 1992 w Coral Gables) – pochodzący z Portoryko amerykański aktor i reżyser.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W latach 1983–1984 występował w roli Petera w sztuce Light up the Sky Mossa Harta na scenie Coconut Grove Playhouse w Bay Heights, dzielnicy Miami na Florydzie. Po epizodycznych rolach w serialach CBS Magnum (Magnum, P.I., 1981) z Tomem Selleckiem i NBC CHiPs (1983) z Erikiem Estradą, pojawił się na dużym ekranie w melodramacie Łamaczka serca (Heartbreaker, 1983) i czarnej komedii fantasy Człowiek, którego nie było (The Man Who Wasn't There, 1983). Pojawił się w teledysku zespołu Barnes & Barnes „Pizza Face” (1986) i grupy Nerf Herder „Sorry” (1996). Użyczył swojego głosu Shan-Yu, bohaterowi filmu animowanego Mulan (1998).

  Nowotwory głowy i szyi (ang. head and neck cancer) – jest grupa chorób nowotworowych, którą ze względu na zbliżoną etiopatogenezę, patomorfologię i podobny przebieg kliniczny ujmuje się w jedną grupę. Guzy wywodzące się z górnej części układu oddechowego i pokarmowego - są to nowotwory jamy ustnej, języka, gardła, krtani, ślinianek, jamy nosowej, zatok przynosowych, ucha, tarczycy. Do tej grupy zalicza się również chłoniaki i mięsaki. Histopatologiczne większość (90%) nowotworów głowy i szyi to rak płaskonabłonkowy wywodzący się z błony śluzowej. Nowotwory często zajmują węzły chłonne, których powiększenie często jest pierwszym objawem choroby. Większość nowotworów cechuje względnie małe ryzyko przerzutów odległych (przerzutem odległym nie jest obecność nowotworu w lokalnym węźle).Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..
  Twin Peaks – amerykański serial telewizyjny Davida Lyncha i Marka Frosta, będący zapowiadaną w finałowym odcinku serialu z lat 90. jego kontynuacją.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Kandydat (The Manchurian Candidate) – amerykański thriller z 2004 roku, oparty na powieści Richarda Condona – The Manchurian Candidate oraz na filmie Przeżyliśmy wojnę – thrillerze z 1962 roku w reżyserii Johna Frankenheimera.
  Mulan – pełnometrażowy film animowany z 1998 roku, nawiązujący do starożytnej chińskiej legendy o Hua Mulan. Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Walt Disney Pictures. Po sześciu latach (w 2004 r.) na kasetach VHS i płytach DVD wydany został sequel filmu pt. Mulan II.
  Rosemary Clooney (ur. 23 maja 1928 w Maysville w stanie Kentucky, zm. 29 czerwca 2002 w Beverly Hills) – amerykańska piosenkarka i aktorka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.792 sek.