• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Miguel Barrera

  Przeczytaj także...
  Kolumbia (hiszp. Colombia, Republika Kolumbii – República de Colombia) – państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym.International Boxing Federation (IBF) - międzynarodowa organizacja boksu zawodowego utworzona w 1983 roku na bazie USBA (United States Boxing Association) oraz kilku organizacji z Europy i Ameryki Południowej. Założył ją Bob Lee, który przegrał wybory na prezydenta innej organizacji bokserskiej - WBA i razem z grupą działaczy postanowił założyć nową federację.
  Edgar Cardenas (ur. 16 września 1974 w Villa Nicola Romero) – meksykański bokser, były zawodowy mistrz świata wagi słomkowej (do 105 funtów) organizacji IBF.

  Miguel Angel Barrera Estrada (ur. 15 listopada 1978 r.) – kolumbijski bokser, były mistrz świata IBF w kategorii słomkowej.

  Kariera zawodowa[]

  Jako zawodowiec zadebiutował 15 listopada 1998 r. Do końca 2001 r. stoczył 22 pojedynki, z których 20 wygrał i 2 zremisował. 28 września 2001 r. otrzymał szansę walki o mistrzostwo świata IBF w wadze słomkowej. Barrera zmierzył się z Meksykaninem Roberto Leyvą. Walka została przerwana w 3. rundzie i został ogłoszony techniczny remis. 9 września 2002 r. doszło do rewanżu. Jednogłośnie na punkty (115-113, 115-113, 116-112) zwyciężył Kolumbijczyk, odbierając mistrzostwo Meksykaninowi. 22 marca 2003 r. w pierwszej obronie pasa, rywalem Barrery był Roberto Leyva. Tym razem Kolumbijczyk szybko zakończył pojedynek, nokautując rywala w 3. rundzie. 31 maja 2003 r., Barrera przystąpił do drugiej obrony pasa. Jego rywalem był Meksykanin Edgar Cardenas. Barrera utracił tytuł, przegrywając przez nokaut w 10. rundzie. Kolumbijczyk był zniesiony na noszach po walce, a następnego dnia poddał się operacji usunięcia zakrzepu z mózgu. Po operacji, Barrera nigdy już nie wrócił na ring.

  Linki zewnętrzne[]

 • Lista walk zawodowych - BoxRec
 • Biografia - BoxRec
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.