• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mieszkowice - gmina  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Wierzchlas (niem. do 1945 r. Falkenwalde) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice. Według danych z 2010 r. liczyła 109 mieszkańców.Gryfino, (niem. Greifenhagen) – miasto w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, siedziba władz powiatu gryfińskiego i gminy miejsko-wiejskiej Gryfino. Leży nad Odrą Wschodnią na Równinie Wełtyńskiej. Pomiędzy rzeką a granicą z Niemcami (Odrą Zachodnią) znajduje się Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry.

  Mieszkowice (w 1946 gmina Barwice) – gmina miejsko-wiejska w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie gryfińskim. Siedzibą gminy jest miasto Mieszkowice.

  Według danych z 31 grudnia 2016 r. gmina miała 7313 mieszkańców.

  Miejsce w województwie (na 114 gmin):
  powierzchnia 38., ludność 52.

  Odra (czes. i dł. Odra, niem. Oder, gł. Wodra, łac. starożytna Viadua, Suevus, łac. średniowiecza Oddera (w Dagome iudex), Odera; łac. renesansowa Viadrus (od 1543)) – rzeka w Europie Środkowej, w zlewisku Morza Bałtyckiego, na terenie Czech, Polski i Niemiec. Pod względem całkowitej długości jest drugą (po Wiśle) rzeką Polski. Biorąc pod uwagę tylko jej część w granicach Polski jest trzecią rzeką pod względem długości (po jej dopływie Warcie).Rogaczewo – osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Czelin.

  Położenie[ | edytuj kod]

  Gozdowice – granica gminy i Polski

  Gmina znajduje się w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w południowej części powiatu gryfińskiego.

  Kiwity (niem. Kiewitt) – osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Zielin.Sarbinowo (niem. do 1945 r. Zorndorf) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Dębno. Według danych z 2012 r. miejscowość liczyła 521 mieszkańców.

  Sąsiednie gminy:

 • Cedynia, Chojna, Moryń i Trzcińsko-Zdrój (powiat gryfiński)
 • Boleszkowice i Dębno (powiat myśliborski)
 • Gmina graniczy także z Republiką Federalną Niemiec:

 • powiat Märkisch-Oderland (land Brandenburgia)
 • Do 31 grudnia 1998 r. wchodziła w skład województwa szczecińskiego.

  Gmina stanowi 12,8% powierzchni powiatu.

  Gmina Dębno położona jest w zachodniej części powiatu myśliborskiego w województwie zachodniopomorskim. . Sąsiednie gminy:Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Starzyn (niem. Altes Vorwerk) – osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice, w sołectwie Zielin.
  Kotlina Freienwaldzka (315.31) – jednostka geomorfologiczna w zachodniej Polsce (gmina Boleszkowice, gmina Cedynia, gmina Mieszkowice) i we wschodnich Niemczech (Bad Freienwalde (Oder)) będąca fragmentem Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej. Część kotliny między Czelinem a Siekierkami jest porośnięta Lasami Mieszkowickimi.
  Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.
  Siegniew – osada leśna w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice.
  Nowiny (niem. Neues Vorwerk) – osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice, w sołectwie Zielin.
  Osinów Dolny (niem. Nieder Wutzen) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Cedynia, nad Odrą na 663 kilometrze jej biegu. Na przeciwnym brzegu Odry leży miejscowość Hohenwutzen.
  Gozdowice (niem. Güstebiese) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Mieszkowice, nad Odrą.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.05 sek.