• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Miesięcznik

  Przeczytaj także...
  Grupa docelowa- (ang. target group) – grupa, do której skierowany jest komunikat, reklama, produkt. Szczególnie w reklamie ważne jest dobre określenie grupy docelowej.Scientific American – najstarszy amerykański miesięcznik popularnonaukowy wydawany od 28 sierpnia 1845 roku. Jego celem jest propagacja najnowszych osiągnięć technicznych i naukowych poza wąskie środowisko naukowców i popularyzacja wśród szerokiej publiczności.
  Definicja legalna – definicja zawarta w przepisie prawnym, która wiążąco ustala znaczenie określonego pojęcia (zwrotu) na użytek danego aktu normatywnego. Definicje legalne zazwyczaj umieszczone są na początku aktów prawnych, choć można je znaleźć także w ich dalszej części.
  HK TST Canton Road Newsstand 秘聞書 Chinese books Aug-2012.JPG

  Miesięcznikczasopismo, które ukazuje się regularnie raz w miesiącu. Miesięczniki są wydawane dla zdefiniowanej grupy czytelników, np. osób zainteresowanych tematyką lifestylową, społeczno-polityczną, z danego regionu, z dziedziny IT, gier, sportu, określonej branży, dla hobbystów, itd. Niektóre miesięczniki wydawane są w formie poradników (np. z przepisami kulinarnymi, dotyczące pielęgnacji ogrodów, itp.).

  Czasopismo – periodyk, publikacja periodyczna, wydawnictwo ciągłe, druk ukazujący się najczęściej w określonych terminach, pod niezmienionym tytułem, posiadający numerację ciągłą, zawierający ustaloną szatę graficzną, a także niezbyt często zmieniający się format i objętość, zawierający materiały od wielu autorów i określoną tematykę, aczkolwiek mogący się różnić wersjami językowymi, mutacjami regionalnymi.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Najstarszym miesięcznikiem w USA, wydawanym od 1845 roku bez przerwy do dziś, jest popularnonaukowy Scientific American.

  Miesięczniki w Polsce[]

  Pod względem sprzedaży za rok 2013 w Polsce w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się miesięczników znalazło się 6 tytułów poradnikowych dla kobiet, 3 poradniki kulinarne jedno pismo z kategorii luksusowych oraz magazyn Top Gear.

  Polska ustawa Prawo prasowe nie zawiera wprost definicji legalnej miesięcznika.

  Przypisy

  1. „Dobre Rady” liderem sprzedaży wśród miesięczników w 2013 roku (Top 122) (pol.). wirtualnemedia.pl, 2014-03-31. [dostęp 2014-04-01].
  2. W rozumieniu polskiej ustawy miesięcznik jest czasopismem, które ustawa definiuje jako „druk periodyczny ukazujący się nie częściej niż raz w tygodniu, a nie rzadziej niż raz w roku” (art. 7, ust. 2, pkt 3). Zobacz tekst ujednolicony ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. z 1984 r. Nr 5, poz. 24)

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.062 sek.