• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mielnik - gmina

  Przeczytaj także...
  Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).Województwo białostockie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998, położone w północno-wschodniej Polsce.
  Gmina Konstantynów (do 1954 gmina Zakanale) – gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie bialskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bialskopodlaskim.

  Mielnik (daw. gmina Radziwiłłówka) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie białostockim.

  Siedziba gminy to Mielnik.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 2708 osób.

  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.Mielnik – wieś w Polsce położona na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej, w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik. Miejscowość leży nad Bugiem.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Mielnik ma obszar 196,24 km², w tym:

 • użytki rolne: 35%
 • użytki leśne: 59%
 • Gmina stanowi 13,44% powierzchni powiatu.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

  Niemirów – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik. Leży przy granicy z Białorusią, nad rzeką Bug.Powiat siemiatycki – powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Siemiatycze. Powiat położony jest na południu województwa podlaskiego. Graniczy z Białorusią, podlaskimi powiatami hajnowskim, bielskim i wysokomazowieckim, lubelskim powiatem bialskim, mazowieckimi powiatami łosickim, siedleckim i sokołowskim. Południową granicę powiatu, z województwami lubelskim i mazowieckim wyznacza rzeka Bug.
 • Piramida wieku mieszkańców gminy Mielnik w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Mielnik.png

  Sołectwa[]

  Homoty, Kudelicze, Maćkowicze, Mętna, Mielnik, Moszczona Królewska, Niemirów, Osłowo, Pawłowicze, Radziwiłłówka, Sutno, Tokary, Wajków, Wilanowo.

  Pozostałe miejscowości[]

  Adamowo (osada), Adamowo-Zastawa, Dębniak, Grabowiec, Końskie Góry, Koterka, Oksiutycze, Poręby, Prowały, Żołędne.

  Sąsiednie gminy[]

  Konstantynów, Nurzec-Stacja, Sarnaki, Siemiatycze. Gmina sąsiaduje z Białorusią (sielsowiety Ogrodniki i Wołczyn rejonu kamienieckiego).

  Maćkowicze – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik, nad Bugiem.Sielsowiet Wołczyn (s. wołczyński, błr. Воўчынскі сельсавет, ros. Волчинский сельсовет) – sielsowiet na Białorusi, w obwodzie brzeskim, w południowo-zachodniej części rejonu kamienieckiego.

  Zobacz też[]

 • Rezerwat przyrody Góra Uszeście
 • Rezerwat przyrody Grąd Radziwiłłowski
 • Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Podział administracyjny Polski 1975–1998 – podział administracyjny obowiązujący od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 (od reformy w 1975 do reformy w 1999). Został wprowadzony ustawą z dnia 28 maja 1975 o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych.Sielsowiet Ogrodniki (s. ogrodnicki, błr. Агародніцкі сельсавет, ros. Огородникский сельсовет) – sielsowiet na Białorusi, w obwodzie brzeskim, w południowo-zachodniej części rejonu kamienieckiego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Województwo podlaskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju, w geograficznym środku Europy. Przez jego środek przepływa Narew. Stolicą jest Białystok.
  Sutno – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik. W niewielkiej odległości przepływa rzeka Bug.
  Rejon kamieniecki (biał. Камяне́цкі раён, Kamianiecki rajon, ros. Камене́цкий райо́н, Kamienieckij rajon) – rejon w południowo-zachodniej Białorusi, w obwodzie brzeskim.
  Rezerwat przyrody Grąd Radziwiłłowski – rezerwat przyrody położony na terenie gminy Mielnik w województwie podlaskim.
  Gmina Sarnaki (dawn. gmina Chlebczyn) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie łosickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bialskopodlaskim.
  Gmina Nurzec-Stacja (1952-54 gmina Nurzec) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.062 sek.