Mielnik (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mielnik (daw. gmina Radziwiłłówka) – gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie białostockim.

Adamowo (do 2012 Adamowo-Zastawa) – osada w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik.Powiat bielski - powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bielsk Podlaski.

Siedziba gminy to Mielnik.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 2708 osób.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Mielnik ma obszar 196,24 km², w tym:

 • użytki rolne: 35%
 • użytki leśne: 59%
 • Gmina stanowi 13,44% powierzchni powiatu.

  Województwo białostockie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998, położone w północno-wschodniej Polsce.Gmina Konstantynów (do 1954 gmina Zakanale) – gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie bialskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bialskopodlaskim.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane z 30 czerwca 2004:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Mielnik w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Mielnik.png

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bielsk Podlaski – miasto i gmina w województwie podlaskim, siedziba powiatu bielskiego oraz gminy wiejskiej Bielsk Podlaski.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Mielnik – wieś w Polsce położona na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej, w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik. Miejscowość leży nad Bugiem.
  Niemirów – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik. Leży przy granicy z Białorusią, nad rzeką Bug.
  Powiat siemiatycki – powiat w Polsce (województwo podlaskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Siemiatycze. Powiat położony jest na południu województwa podlaskiego. Graniczy z Białorusią, podlaskimi powiatami hajnowskim, bielskim i wysokomazowieckim, lubelskim powiatem bialskim, mazowieckimi powiatami łosickim, siedleckim i sokołowskim. Południową granicę powiatu, z województwami lubelskim i mazowieckim wyznacza rzeka Bug.
  Maćkowicze – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim, w gminie Mielnik, nad Bugiem.
  Sielsowiet Wołczyn (s. wołczyński, błr. Воўчынскі сельсавет, ros. Волчинский сельсовет) – sielsowiet na Białorusi, w obwodzie brzeskim, w południowo-zachodniej części rejonu kamienieckiego.

  Reklama