• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Miedzeszyn

  Przeczytaj także...
  Wawer - dzielnica Warszawy położona w południowo-wschodniej części miasta nad prawym brzegiem Wisły. Dzielnica położona jest na obszarze Niżu Środkowopolskiego, znaczną jej część stanowią tereny zielone. Do 1951 roku miejscowość należała do gminy Wawer. Jest największą pod względem powierzchni dzielnicą Warszawy i drugą od końca (po Wilanowie) pod względem gęstości zaludnienia. Dzielnicę charakteryzuje niska zabudowa głównie willowa (Anin), brak dużych blokowisk i skupisk osiedli.Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy – instytut utworzony w 1934 przez Janusza Groszkowskiego, obecnie instytut badawczy działający w obszarze telekomunikacji i technik informacyjnych.
  Śródmieście – dzielnica Warszawy o granicach ustalonych w 1960 roku (przed wojną obejmowała także wschodnie rejony MSI dzisiejszej Woli i Ochoty: zachodnia część Muranowa - rejon MSI Nowolipki, zachodnia część Śródmieścia Północnego - w tym część Mirowa, część Śródmieścia Południowego - dzisiejszy fragment rejonu MSI Filtry). Obejmuje najstarszą część miasta (Stare Miasto i Nowe Miasto), a także zabudowę powstałą po II wojnie światowej w miejscu zniszczonych dzielnic.

  Miedzeszyn – część Wawra, południowo-wschodniej dzielnicy Warszawy. Jego naturalną granicę wyznaczają Wisła na zachodzie oraz lasy na wzgórzach wydmowych na wschodzie. Miedzeszyn znajduje się około 15 kilometrów od centrum Warszawy – między Radością na północy a Falenicą na południu.

  Wisła (łac. Vistula) – najdłuższa rzeka Polski, o długości 1047 km. Jest także najdłuższą rzeką uchodzącą do Morza Bałtyckiego.Falenica (jid. פאלעניץ) - część Wawra, dzielnicy Warszawy. Najbardziej na południe położona część stolicy z prawej strony Wisły. W latach 1924-1951 samodzielne miasto i siedziba gminy Falenica Letnisko. Obecnie mieszka tu około 8 tys. osób.

  Podział i charakterystyka części Miedzeszyna[]

  "Skrzyżowanie" ulic Garncarskiej i Rusałki

  Część ulic w Miedzeszynie są leśnymi drogami, jak na przykład część ulicy Garncarskiej, przy której znajduje się między innymi Instytut Łączności.

  Wybrane obiekty na terenie Miedzeszyna[]

 • Parafia Matki Bożej Dobrej Rady – kościół na ulicy Szafirowej wybudowany w 2000 roku.
 • Górka Wisielców – sztuczne wzgórze w Karolewiu.
 • Las Miedzeszyński – bór sosnowy między Miedzeszynem a Falenicą, w którym rosną oprócz sosen klony i brzozy. Las został tu zasadzony w latach 50. XX wieku. Na tym terenie znajdują się okopy z czasów II wojny światowej.
 • Instytut Łączności (ul. Szachowa 1)
 • Hotel Boss
 • Komunikacja[]


  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Radość (Warszawa) – prawobrzeżne osiedle warszawskie, część dzielnicy Wawra, dawniej samodzielna miejscowość. Położone w okolicy torów w kierunku Otwocka, między Miedzeszynem na południu a Międzylesiem na północy oraz na wschód od Wisły.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.