• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Midtown Madness 2  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Midtown Madness – komputerowa gra wyścigowa, wyprodukowana przez amerykańskie studio Angel Studios i wydana przez Microsoft. Jej wersja demonstracyjna została udostępniona do pobrania 1 maja 1999 roku, pełną zaś wersję wydano 27 maja. Jej kontynuacja, Midtown Madness 2, została wydana w kwietniu 2000 roku, a ostatnia część serii, Midtown Madness 3, ukazała się w czerwcu 2002 roku na konsolę Xbox. Akcja Midtown Madness rozgrywa się w Chicago. Celem gry jest zwyciężanie w nielegalnych wyścigach miejskich i zdobywanie nowych pojazdów.Volkswagen New Beetle - kompaktowy samochód osobowy produkowany przez koncern Volkswagena od 1997 roku nawiązując stylistyką do popularnego Garbusa. Model powstał na płycie podłogowej Golfa IV. W 2005 roku auto poddano lekkiemu faceliftingowi. W 1999 roku samochód zdobył tytuł North American Car of the Year.

  Midtown Madness 2gra komputerowa wyścigowa, wydana w 2000 roku przez amerykańskiego wydawcę gier Angel Studios. Sequel gry komputerowej Midtown Madness. Sequelem do Midtown Madness 2 jest Midtown Madness 3.

  Rozgrywka[ | edytuj kod]

  W grze do wyboru są dwa miasta, stworzone na wzór realnych: San Francisco i Londynu.

  Miasta zostały dokładnie odwzorowane. Dodano do nich dokładnie odtworzone znane budowle i miejsca, jak most Golden Gate (Złote Wrota), Lombard Street, Union Square, słynne tramwaje linowe i Chinatown w San Francisco oraz Buckingham Palace i metro w Londynie. San Francisco charakteryzuje się wysokimi wzniesieniami i długimi, prostymi ulicami oraz autostradą, a Londyn został przedstawiony jako typowe, europejskie miasto z wąskimi, krętymi uliczkami, kamienicami, zaparkowanymi wzdłuż ulic samochodami oraz wieloma zabytkowymi budowlami.

  Golden Gate Bridge (ang. złota brama) – most wiszący łączący San Francisco z hrabstwem Marin, nad cieśniną Golden Gate. Został otwarty 27 maja 1937.Panoz Roadster – samochód sportowy stworzony i produkowany w latach 1992-1996 przez amerykańską firmę Panoz. Był to pierwszy model marki. Do napędu użyto jednostki V8 Forda osiągającej moc maksymalną 305 KM. Następcą został Panoz Roadster AIV. Prędkość maksymalna wynosi 210 km/h, zaś przyspieszenie 0-100 km/h 4,5 s. Typ nadwozia to 2-drzwiowy roadster.

  W miastach panuje realistyczny ruch samochodowy, a po chodnikach chodzą ludzie.

  Gra umożliwia także rozgrywkę poprzez Internet z innymi graczami oraz dodanie innych samochodów i miast.

  Do wyboru gracz ma 5 rodzajów wyścigów:

 • Blitz Race – polega na dotarciu do celu w określonym czasie
 • Checkpoint – gracz ma zaliczyć określoną liczbę punktów kontrolnych - checkpointów – ścigając się przy tym z rywalami
 • Circuit – gracz pokonuje określoną liczbę okrążeń, zaliczając kolejne punkty kontrolne, ścigając się pozostałymi samochodami biorącymi udział w wyścigu
 • Cruise – gracz może bez ograniczeń czasowych jeździć po mieście, gracz może ustawić pogodę, porę dnia, a także natężenie ruchu ulicznego i "częstotliwość" występowania policji
 • Crash Course
 • London Cabbie – szkolenie na taksówkarza, do wykonania gracz ma kilkanaście różnorodnych misji, np. dojechać do celu przekraczając 40 km/h, śledzić dany samochód, przejechać trasę bez żadnych uszkodzeń
 • San Francisco Stunt Racer – gracz przechodzi kurs na kaskadera, wykonuje kilkanaście misji np. niszczy dany samochód, ucieka przed policją, przejeżdża trasę slalomem
 • Cops n' Robbers – Tryb dostępny tylko w grze wieloosobowej, polega na zdobyciu złota i dowiezieniu do kryjówki (jako złodziej), lub do banku (jako gliniarz)
 • Co każdy wyścig jest wyższy poziom trudności.

  Metro w Londynie (ang. London Underground, potocznie the Tube) – system lokalnych linii kolejowych przebiegających w podziemnych tunelach oraz na powierzchni, obsługujących większość obszaru Wielkiego Londynu. Jest najstarszym metrem na świecie, pierwsi podróżni skorzystali z niego 10 stycznia 1863 roku. Pomimo angielskiej nazwy, wskazującej na podziemne położenie, jedynie ok. 45% długości tras znajduje się pod ziemią.Mini – mały samochód produkowany przez British Motor Corporation (BMC) i jej następców od 1959 aż do 2000 roku. W roku 2001 został zastąpiony przez nowe MINI. Pierwotna wersja tego samochodu zyskała sobie miano kultowej i stała się ikoną lat 60. XX wieku, a jego przedni napęd pozwalający zaoszczędzić przestrzeń wpłynął na generację konstruktorów pojazdów. W prestiżowym międzynarodowym konkursie na "Samochód XX wieku" zajął 2. miejsce, ustępując tylko Fordowi T.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Panoz Roadster AIV – samochód sportowy skonstruowany w 1996, a następnie produkowany w latach 1996-2000 przez firmę Panoz. Jest następcą modelu Roadster. Zastosowano w nim silnik V8 4,6 l o mocy 305 KM, co zaowocowało wzrostem prędkości maksymalnej do 225 km/h. Następcą został Panoz Esperante, a poprzednikiem Panoz Roadster. Karoserię i nadwozie roadster pojazdu wykonono z alminium.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Rockstar San Diego – amerykańskie studio produkujące gry komputerowe, założone w 1984 roku pod nazwą Angel Studios. W listopadzie 2002 roku firma dołączyła do Rockstar Games pod nazwą Rockstar San Diego. Studio wydało m.in. komputerową grę wyścigową Midtown Madness oraz gry z serii Midnight Club.
  Audi TT - samochód sportowy produkowany przez koncern Volkswagen AG pod marką Audi od 1998 roku. Nazwa Audi TT pochodzi od wyścigu "Tourist Trophy" odbywającego się corocznie na wyspie Man.
  Ford Mustang – amerykański samochód osobowy typu muscle car produkowany od 1964 roku. Pierwszy egzemplarz zaprezentowano 17 kwietnia 1964 roku w Nowym Jorku. Transmisja telewizyjna premiery została wyemitowana przez trzy amerykańskie stacje telewizyjne 19 kwietnia tego samego roku. Produkcję pojazdu rozpoczęto 9 marca od białego kabrioletu z czarnymi elementami wystroju, który zjechał z linii produkcyjnej w Dearborn w stanie Michigan.
  San Francisco – miasto i hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych, położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Kalifornii i trzynaste w całym kraju. Ósme miasto w Stanach Zjednoczonych pod względem gęstości zaludnienia. San Francisco jest częścią obszaru metropolitalnego San Francisco Bay Area, którego liczba ludności przekracza 7,2 miliona.
  Panoz Esperante GTR-1 – samochód wyścigowy skonstruowany i produkowany w latach 1997-2004 przez amerykańską markę Panoz. Prędkość maksymalna wynosi 329 km/h. Istnieje również hybrydowa wersja pojazdu, produkowana w 1998 r. Do napędu użyto jednostki V8, stworzoną przez Forda. Model nie ma homologacji drogowej. Osiągami zbliżony jest do F1. Następcą został Panoz LMP-1 Roadster-S.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.709 sek.