• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Microsoft Project

  Przeczytaj także...
  Microsoft Visio – składnik pakietu aplikacji biurowych Microsoft Office służący do tworzenia schematów i diagramów.Asystent Office to narzędzie wbudowane w pakiet Microsoft Office, które pomaga użytkownikowi w utworzeniu dokumentu poprzez wyświetlanie porad i wskazówek. Asystent Office domyślnie widoczny jest jako spinacz, lecz w prosty sposób można go ukrywać i przywoływać, a także zmieniać jego wygląd.
  Microsoft Excel (pełna nazwa Microsoft Office Excel) - arkusz kalkulacyjny produkowany przez firmę Microsoft dla systemów Windows i MacOS. Pierwsza wersja programu przeznaczona dla Windows trafiła na rynek w roku 1987 i stała się przebojem. Postępujący sukces rynkowy programu sprawił, że w roku 1993 programy pakietu Microsoft Office zostały przeprojektowane tak, by przypominać wyglądem arkusz Excel. Od wersji 5 wydanej w 1993 program zawiera wbudowany język Visual Basic. Od wersji 4.0 dostępny w wersji polskiej.

  Microsoft Project – aplikacja wspomagająca zarządzanie projektami, zasobami, czasem i finansami projektu. Jest to zaawansowane i popularne narzędzie oferujące funkcje raportujące, rozbudowane interfejsy do zarządzania ważnymi aspektami projektu. Od wersji 2000 dostępny w wersji polskiej.

  Visual Basic for Applications (VBA) – język programowania oparty na Visual Basicu (VB) zaimplementowany w aplikacjach pakietu Microsoft Office oraz kilku innych, jak na przykład AutoCAD i WordPerfect. Ta uproszczona wersja Visual Basica służy przede wszystkim do automatyzacji pracy z dokumentami, na przykład poprzez makropolecenia.Windows 2000 – 32-bitowy, wielozadaniowy z wywłaszczaniem, wielowątkowy system operacyjny z serii NT. Jest to kolejny system operacyjny należący do rodziny Windows NT. Został wydany 17 lutego 2000 roku. Jego następcami są Windows XP, wydany w październiku 2001 roku, oraz Windows Server 2003, wydany w kwietniu 2003 roku. Windows 2000 jest klasyfikowany jako system operacyjny o jądrze hybrydowym.

  Szczegóły[ | edytuj kod]

  Microsoft Project pozwala na:

 • tworzenie, edycję oraz kontrolę harmonogramów
 • tworzenie i zarządzanie budżetem projektu
 • automatyczne identyfikowanie problemów z zasobami, czasem oraz finansami
 • wizualne wsparcie zarządzania projektem poprzez wykresy, diagramy (np.: Diagram Gantta), tabele oraz wykresy przestawne korzystając z rozwiązań zaimplementowanych w Microsoft Excel oraz Microsoft Visio
 • użycie szablonów projektu które pozwalają optymalizować pracę
 • Microsoft Project jest w pełni zintegrowany z innymi elementami pakietu Microsoft Office. Współpraca z aplikacjami Microsoft Outlook i Microsoft Excel jest bardzo prosta, i ułatwia wygenerowanie danych do prowadzenia projektu. Dodatkowo moduł Raporty pozwala stworzyć kompletne graficzne sprawozdania z postępów oferując możliwość tworzenia metryk i współczynników wydajności (KPI).

  Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone. Microsoft Office (w skrócie MSO od Microsoft Office) – pakiet aplikacji biurowych wyprodukowany przez firmę Microsoft. Wprowadzony na rynek 1 sierpnia 1989.

  Historia[ | edytuj kod]

 • 1990 – Microsoft Project 1.0 dla Windows – pierwsza wersja programu na platformę Windows, przeznaczona dla Windows 2.0 i jedyna wersja kompatybilna z tą wersją Windows, ale również kompatybilna z Windows 3.0
 • 1992 – Microsoft Project 3.0 dla Windows – ostatnia wersja kompatybilna z Windows 3.0, wprowadzono wsparcie dla makr
 • 1994 – Microsoft Project 4.0 dla Windows – ostatnia 16-bitowa wersja, również ostatnie wydanie programu kompatybilne z Windows 3.1x/NT 3.1/NT 3.5, wprowadzono język makr VBA
 • 1995 – Microsoft Project dla Windows 95 (4.1) – pierwsza 32-bitowa wersja, przeznaczona dla systemu Windows 95, wprowadzenie Autokorekty
 • 1997 – Microsoft Project 98 (8.0) – ostatnia wersja kompatybilna z Windows NT 3.51, pojawienie się Asystenta pakietu Office
 • 2000 – Microsoft Project 2000 (9.0) – ostatnia wersja kompatybilna z Windows 95, ostatnie wydanie bez aktywacji produktu, ponadto pierwsze wydanie przetłumaczone na język polski, wprowadzenie Microsoft Project Central (później Microsoft Project Server)
 • 2002 – Microsoft Project 2002 (10.0) – ostatnia wersja kompatybilna z Windows NT 4.0 (SP6a)/98 (SE)/ME, pierwsze wydanie wymagające aktywacji, dostępne po raz pierwszy w dwóch edycjach (Standard i Professional), wprowadzenie panelu zadań
 • 2003 – Microsoft Office Project 2003 (11.0) – ostatnia wersja kompatybilna z Windows 2000, ostatnie wydanie zawierające Asystenta pakietu Office, pierwsze wydanie z nowymi ikonami
 • 2007 – Microsoft Office Project 2007 (12.0) – usunięcie Asystenta pakietu Office, ostatnie wydanie z klasycznymi paskami narzędzi
 • 2010 – Microsoft Project 2010 (14.0) – pojawienie się wstążki, ostatnia wersja kompatybilna z Windows XP i Vista
 • 2013 – Microsoft Project 2013 (15.0) – interfejs oparty na Modern UI, integracja z kontem Microsoft
 • 2015 – Microsoft Project 2016 (16.0) – interfejs bez zmian, ostatnia wersja kompatybilna z Windows 7 i 8.x
 • 2018 – Microsoft Project 2019 (16.0) – zawiera funkcjonalność dostępną wcześniej w ramach subskrypcji Office 365, kompatybilna tylko z Windows 10
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona Microsoft Project
 • Zarządzanie projektem – zbiór czynności wykonywanych w celu osiągnięcia wyznaczonych celów głównych i pośrednich w skończonym czasie. Zawiera się w nim między innymi planowanie, harmonogramowanie, realizacja i kontrola zadań potrzebnych do osiągnięcia celów projektu.Windows 10 — nadchodząca wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows. Została zaprezentowana 30 września 2014, a jej wydanie planowane jest na przełomie lata i jesieni 2015 roku.
  Warto wiedzieć że... beta

  Microsoft Windows NT 3.51 – trzecie wydanie systemu operacyjnego Windows NT. Premiera systemu miała miejsce 30 maja 1995, dziewięć miesięcy po premierze Windows NT 3.5. System posiadał taki sam interfejs użytkownika jak jego poprzednik.
  Microsoft Windows 95 (nazwa kodowa Windows 4.0 i Chicago) – system operacyjny wyprodukowany przez Microsoft Corporation, którego oficjalna premiera miała miejsce 24 sierpnia 1995. Swą nazwę zawdzięcza systemowi okien (ang. windows), które są głównym elementem graficznego interfejsu użytkownika tego systemu operacyjnego.
  Diagram Gantta (Harmonogram Adamieckiego) – graf stosowany głównie w zarządzaniu projektami. Uwzględnia się w nim podział projektu na poszczególne zadania, oraz rozplanowanie ich w czasie.
  Kluczowe wskaźniki efektywności (ang. Key Performance Indicators, KPI) – finansowe i niefinansowe wskaźniki stosowane jako mierniki w procesach pomiaru stopnia realizacji celów organizacji.
  Interfejs użytkownika (ang. user interface, UI) — w technice część urządzenia odpowiedzialna za interakcję z użytkownikiem. Człowiek nie jest zdolny do bezpośredniej komunikacji z maszynami. Aby było to możliwe urządzenia są wyposażone w odpowiednie urządzenia wejścia-wyjścia tworzące razem interfejs użytkownika:
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Microsoft Outlook – menedżer informacji osobistych i program komunikacyjny zapewniający ujednolicone miejsce do zarządzania pocztą e-mail, kalendarzami, kontaktami oraz innymi informacjami osobistymi i zespołowymi. Program Outlook można kupić w pakiecie Microsoft Office lub osobno. Odpowiednikiem Outlook-a w systemie Mac OS był do 2010 roku Microsoft Entourage.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.866 sek.