• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Microsoft Office SharePoint Designer

  Przeczytaj także...
  Business Data Catalog - usługa pozwalająca na wykorzystanie danych z zewnętrznych źródeł w stronach stworzonych na Microsoft Office SharePoint Server. Głównym celem usługi jest dostarczenie warstwy komunikacji pomiędzy aplikacjami biznesowymi takimi jak Siebel Systems, SAP ERP, CRM oraz innymi źródłami danych z serwerem Office Sharepoint Server.Microsoft Office (w skrócie MSO od Microsoft Office) – pakiet aplikacji biurowych wyprodukowany przez firmę Microsoft. Wprowadzony na rynek 1 sierpnia 1989.
  Microsoft Expression Web - nazwie kodowej Quartz jest edytorem HTML w trybie WYSIWYG i głównym programem wydanym przez Microsoft do projektowania stron internetowych zastępując Microsoft FrontPage. Jest częścią pakietu Expression Studio. Expression Web jest odpowiedzią na zapotrzebowanie profesjonalnych webmasterów szukających wysokiej jakości programu do tworzenia stron dla firm. Program obsługuje XML, CSS 2.1, ASP.NET 2.0, XHTML, JavaScript i inne technologie używane do projektowania stron bardziej dynamicznych, interaktywnych i łatwiejszych w nawigacji. Wymaga środowiska .NET Framework 2.0. (oraz .NET Framework 3.0 i 3.5 dla Expression Web 2)

  Microsoft Office SharePoint Designer – program firmy Microsoft do tworzenia stron internetowych. SharePoint Designer jest następcą programu FrontPage. Jest osobnym programem z rodziny Microsoft Office 2007 oraz Microsoft Office 2010 i nie wchodzi do żadnej z ośmiu wersji pakietu. Program pracuje w trybie graficznym (WYSIWYG), ale daje też dostęp do kodu źródłowego dokumentu, pozwalając redagować kod ręcznie, z użyciem znaczników HTML.

  Microsoft SharePoint Foundation (do wersji 2007 jako Microsoft Windows SharePoint Services) – oprogramowanie firmy Microsoft, podstawowa i bezpłatna dla posiadaczy licencji na Windows Server wersja serwera obsługującego technologię Sharepoint. Wersja zaawansowana i płatna jest zaimplementowana w Microsoft Office SharePoint Server.Adobe Dreamweaver (dawniej Macromedia Dreamweaver) – program komputerowy firmy Adobe (dawniej Macromedia) przeznaczony do tworzenia stron WWW. Aktualnie w sprzedaży znajdują się wersje programu na platformy Windows i Mac OS. Najnowsza wersja programu to Adobe Dreamweaver CS6, dostępna od 24 kwietnia 2012 roku.

  Analogicznym projektem Microsoftu do Microsoft Office SharePoint Designer jest Microsoft Expression Web.

  Od dnia 1.04.2009 Microsoft zdecydował się na udostępnienie Microsoft Office SharePoint Designer 2007 bez pobierania opłat, a dla dotychczasowych użytkowników programu udostępnił Microsoft Expression Web za darmo.

  Szczegóły[ | edytuj kod]

  Sharepoint Designer jest wsparciem dla technologii Sharepoint, ponieważ pozwala na komunikację z Microsoft Office SharePoint Server lub z Sharepoint Services 3.0. Dzięki temu można modyfikować komponenty strony, witryny lub portalu, używając narzędzi podobnych do tych, jakie są dostępne w pakiecie Microsoft Office. Narzędzie pozwala na tworzenie rozwiązań bez pisania kodu, zatem niepotrzebna jest wiedza programistyczna. Jednakże oferowane zaplecze programistyczne w postaci Visual Studio pozwala na stworzenie dowolnego rozwiązania w ASP.NET. Jako następca aplikacji FrontPage Designer pozwala także na tworzenie stron lub witryn nie związanych z technologią Sharepoint.

  Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. Håkon Wium Lie.Microsoft SharePoint – platforma aplikacji webowych, rozwinięta przez Microsoft. Jest zaprojektowany z myślą o złożonych aplikacjach webowych oraz wspiera rozmaite kombinacje dotyczące zarządzania, publikacji oraz manipulacji informacjami pomiędzy użytkownikami w sieci korporacyjnej.

  Sharepoint Designer między innymi pozwala na:

 • tworzenie powiązanych zadań wywoływanych zdefiniowaną akcją (przepływy pracy (ang. workflows))
 • komunikację ze źródłami danych, takimi jak XML Web Services, bazami danych oraz portalami w technologii Sharepoint
 • kontrolę, jak inni użytkownicy używają narzędzia Sharepoint Designer
 • tworzenie widoków oraz innych reprezentacji graficznych na zewnętrznych danych (Business Data Catalog - BDC)
 • tworzenie prototypów rozwiązań do zebrania wymagań użytkownika
 • wsparcie dla zarządzania dokumentacją, współpracą w zespole i spotkań
 • zestaw szablonów raportów pokrywających duży zakres potrzeb użytkownika
 • zestaw szablonów graficznych dla istniejących oraz nowo tworzonych witryn
 • zaawansowane edytowanie arkuszy stylów CSS
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Microsoft FrontPage
 • Microsoft Expression Web
 • Adobe Dreamweaver
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona programu Microsoft Office SharePoint Designer
 • Office SharePoint Server 2007 (MOSS 2007) - aplikacja serwera wchodząca w skład pakietu Microsoft Office System 2007. Jest to rozszerzona wersja Windows Sharepoint Services 3.0.Microsoft Office 2007 (oficjalnie nazwany 2007 Microsoft Office System) - wersja pakietu biurowego Microsoft Office, przygotowana jako następca pakietu Microsoft Office 2003. Następcą Office 2007 jest Microsoft Office 2010.
  Warto wiedzieć że... beta

  Microsoft Office 2010 (również zwany Office 2010 lub Office 14) – 13. wersja pakietu Microsoft Office, która ukazała się w 2010 roku. Została oznaczona numerem 14, aby pominąć pechową liczbę.
  Microsoft FrontPage – nierozwijany pakiet webmasterski firmy Microsoft, dostępny jako oddzielna aplikacja lub jako część pakietu Microsoft Office, także w polskiej wersji językowej. Jest to jedno z najczęściej używanych narzędzi webmasterskich na rynku, zwłaszcza w firmach i biurach, w środowisku Windows. Program był dostępny także w środowisku Mac OS w 1998, ale nie dorównywał wtedy konkurencji i od tego czasu Microsoft go w tym środowisku nie aktualizował.
  ASP.NET – zbiór technologii opartych na frameworku zaprojektowanym przez firmę Microsoft. Przeznaczony jest do budowy różnorodnych aplikacji internetowych, a także aplikacji typu XML Web Services.
  Microsoft Visual Studio – to zintegrowane środowisko programistyczne firmy Microsoft. Jest używane do tworzenia oprogramowania konsolowego oraz z graficznym interfejsem użytkownika, w tym aplikacje Windows Forms, WPF, Web Sites, Web Applications i inne. Aplikacje mogą być pisane na platformy: Microsoft Windows, Windows Phone, Windows CE, .NET Framework, Microsoft Silverlight oraz konsole XBOX.
  Microsoft FrontPage – nierozwijany pakiet webmasterski firmy Microsoft, dostępny jako oddzielna aplikacja lub jako część pakietu Microsoft Office, także w polskiej wersji językowej. Jest to jedno z najczęściej używanych narzędzi webmasterskich na rynku, zwłaszcza w firmach i biurach, w środowisku Windows. Program był dostępny także w środowisku Mac OS w 1998, ale nie dorównywał wtedy konkurencji i od tego czasu Microsoft go w tym środowisku nie aktualizował.
  Web Services Description Language (WSDL) – opracowany przez Microsoft i IBM, oparty na XML język do definiowania usług sieciowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.626 sek.