• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Microsoft Lync  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Windows XP (nazwa kodowa Whistler) – wersja systemu operacyjnego Microsoft Windows z rodziny Windows NT (oparty na jądrze NT) firmy Microsoft, wydana oficjalnie 25 października 2001 roku. Koniec wsparcia technicznego dla tego systemu operacyjnego planowany jest na 8 kwietnia 2014.Nokia E52 – telefon komórkowy typu smartfon z systemem operacyjnym Symbian, produkcji fińskiej firmy Nokia. Telefon należy do biznesowej serii E. Dostępne kolory: aluminium w kolorze szarego metalu, złote aluminium, biały aluminium, czarny aluminium. Jest to następca modelu E51 według niektórych testów nieudany i słaby jakościowo, większość testujących ocenia go jednak pozytywnie.
  Logo programu

  Microsoft Lync jest komunikatorem opartym na Microsoft Lync Server lub dostępnym w Microsoft 365. Jest zamiennikiem dla Windows Messenger, który był używany w programie Microsoft Exchange Server. Zarówno Microsoft Lync, jak i Microsoft Lync for Mac to oprogramowanie dla przedsiębiorstw, w przeciwieństwie do Windows Live Messenger; oba produkty mają inny zestaw funkcji, które są ukierunkowane w stronę środowisk korporacyjnych.

  iPhone – smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.Nokia S60 (dawniej Series 60) – platforma dla telefonów komórkowych korzystających z systemu operacyjnego Symbian.

  Historia[ | edytuj kod]

  Microsoft Lync 2010 był powszechnie dostępny od 25 stycznia 2011 roku. Poprzednią jego wersją było Office Communicator 2007 R2, wydana w dniu 19 marca 2009 roku, a nawet starsza wersja, „Office Communicator 2007” została wydana już 28 lipca 2007 r. W pełni funkcjonalny w wersji dla pulpitu wymaga Windows 7, Windows Vista lub Windows XP z Service Pack 2 lub nowszym. Microsoft Lync 2010 został wydany na Windows Phone, Android i iOS platformy w grudniu 2011.

  Windows Live Messenger (dawniej MSN Messenger) – były komunikator internetowy firmy Microsoft typu Instant Messenger. Umożliwia rozmowy za pośrednictwem internetu z ludźmi, a także wysyłania im wiadomości e-mail. Jeżeli użytkownik posiada mikrofon i kamerę internetową, może utworzyć wideokonferencję. Wymaga posiadania konta Windows Live ID. Został częściowo napisany w oparciu o komunikator MSN, z którym też jest kompatybilny i współpracuje, oraz dodano do niego współpracę z innymi usługami z rodziny Windows Live.MSDN (Microsoft Developer Network) – nazwa portalu i społeczności programistów i deweloperów, skupionych wokół technologii firmy Microsoft. Równocześnie jest to nazwa działu korporacji Microsoft, zajmującego się utrzymywaniem kontaktu z firmami, programistami, deweloperami i testerami oprogramowania: deweloperami sprzętu oraz systemów operacyjnych, tworzących i wykorzystujących API produktów Microsoft oraz języków skryptowych różnych aplikacji.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Intranet – sieć komputerowa ograniczająca się do komputerów w np. firmie lub organizacji. Po zamontowaniu serwera, umożliwiającego korzystanie w obrębie sieci LAN z usług takich, jak strony WWW, poczta elektroniczna itp., czyli usług typowo internetowych, można mówić o intranecie. Do intranetu dostęp mają zazwyczaj tylko pracownicy danej firmy.
  SIP (ang. Session Initiation Protocol) – protokół inicjowania sesji, zaproponowany przez IETF standard dla zestawiania sesji pomiędzy jednym lub wieloma klientami. Jest obecnie dominującym protokołem sygnalizacyjnym dla Voice over IP i stopniowo zastępuje H.323.
  Nokia E72 – smartfon z serii E. Jest następcą telefonu Nokia E71 i jest oparty na projekcie i wyglądzie, oraz oferuje podobne funkcje. Nokia E72 jest telefonem przeznaczonym dla segmentu biznesowego (jak każdy telefon serii E) i posiada standardowe udogodnienia, jak klient e-mail, kalendarz oraz inne formy komunikacji i wiele innych.
  Windows Phone – system operacyjny dla platform mobilnych będący następcą Windows Mobile opracowany przez firmę Microsoft. Podczas Mobile World Congress 2010 w Barcelonie, Microsoft ujawnił szczegóły Windows Phone, między innymi: integrację z Xbox Live, Zune i wyszukiwarką Bing. Pierwotnie projekt nazywał się "Windows Phone 7 Series", jednak 2 kwietnia 2010 Microsoft ogłosił, że słowo "Series" zostanie usunięte z oficjalnej nazwy, tym samym system przyjął nazwę "Windows Phone 7".
  Microsoft 365 (wcześniej Microsoft Office 365) – zbiór aplikacji i usług dostępnych z serwerów Microsoft. Korzystanie z tego produktu wiąże się z miesięczną opłatą w zależności od wybranego abonamentu, płatną za użytkownika.
  Android – system operacyjny dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety, tablety PC i netbooki. Obecnie (2013) najpopularniejszy system mobilny na świecie. Android został oparty na jądrze Linux oraz oprogramowaniu na licencji GNU. Początkowo był rozwijany przez firmę Android Inc. (kupioną później przez Google), następnie przeszedł pod skrzydła Open Handset Alliance.
  iPad – tablet przedsiębiorstwa Apple. Ma 9,7-calowy ekran dotykowy z technologią Multi-Touch oraz m.in. możliwość oglądania filmów i zdjęć. Ma przeglądarkę internetową oraz jest kompatybilny z aplikacjami App Store dla iPhone’óworaz iPodów. Przeglądarka internetowa Safari dołączona do iPada nie obsługuje technologii Flash. Urządzenie waży 680 gramów (wersja 3G waży 730 g), mieści się zatem między cięższymi od niego laptopami oraz lżejszymi niż on smartphone’ami.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.653 sek.