• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Microsoft InfoPath

  Przeczytaj także...
  XML (ang. Extensible Markup Language, w wolnym tłumaczeniu Rozszerzalny Język Znaczników) – uniwersalny język formalny przeznaczony do reprezentowania różnych danych w strukturalizowany sposób.Microsoft Access - system obsługi relacyjnych baz danych, wchodzący w skład pakietu biurowego Microsoft Office dla środowiska Windows. Od wersji 2.0 dostępny w wersji polskiej.
  Microsoft SQL Server (MS SQL) to system zarządzania bazą danych, wspierany i rozpowszechniany przez korporację Microsoft. Jest to główny produkt bazodanowy tej firmy, który charakteryzuje się tym, iż jako język zapytań używany jest przede wszystkim Transact-SQL, który stanowi rozwinięcie standardu ANSI/ISO.

  Microsoft InfoPathprogram komputerowy oparty na XML (Extensible Markup Language) pozwalającym tworzyć zaawansowane formularze do wprowadzania danych. Wyniki mogą być zapisane w osobnym pliku lub też w bazie danych Microsoft SQL Server lub Microsoft Access. Aplikacja znalazła swoje zastosowanie także na platformie Microsoft SharePoint.

  Program komputerowy (ang. computer program) - sekwencja symboli opisująca obliczenia zgodnie z pewnymi regułami zwanymi językiem programowania. Program jest zazwyczaj wykonywany przez komputer (np. wyświetlenie strony internetowej), czasami bezpośrednio – jeśli wyrażony jest w języku zrozumiałym dla danej maszyny lub pośrednio – gdy jest interpretowany przez inny program (interpreter). Program może być ciągiem instrukcji opisujących modyfikacje stanu maszyny ale może również opisywać obliczenia w inny sposób (np. rachunek lambda).Microsoft SharePoint – platforma aplikacji webowych, rozwinięta przez Microsoft. Jest zaprojektowany z myślą o złożonych aplikacjach webowych oraz wspiera rozmaite kombinacje dotyczące zarządzania, publikacji oraz manipulacji informacjami pomiędzy użytkownikami w sieci korporacyjnej.

  31 stycznia 2014 Microsoft poinformował o zakończeniu rozwijania programu. Tym samym InfoPath 2013 jest ostatnim wydaniem tego narzędzia. Wsparcie dla tej edycji będzie jednak oferowane jeszcze przez prawie 10 lat. W uzupełnieniu do tego ogłoszenia, Microsoft sprecyzował, że możliwość tworzenia formularzy programu InfoPath zapewniona będzie w kolejnej edycji programu SharePoint Server 2016.

  1 września 2015 InfoPath 2013 stał się dostępny do niezależnego pobrania w Microsoft Download Center. Jednakże, w odróżnieniu od poprzednich wersji InfoPath, samodzielna wersja InfoPath 2013 wymaga aktywnej subskrypcji ProPlus Office 365. Ta zaktualizowana wersja InfoPath 2013 (15.0.4733.1000) zaprojektowana została do pracy przy pakiecie Office 2016, który sam w sobie programu InfoPath nie zawiera.

  Funkcje[ | edytuj kod]

  InfoPath jest aplikacją pracującą w trybie projektowania WYSIWYG, a tym samym preferującą tworzenie rozwiązań metodą no-code, czyli bez potrzeby ręcznego programowania. Produkt pozwala na tworzenie formularzy z pełną obsługą dodanych do niego elementów:

 • definiowanie typu wprowadzanych danych,
 • kontrola wprowadzanych wartości,
 • obsługa wyjątków.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Dawid Długosz: Microsoft kończy z programem InfoPath. Komputer Świat, 2015-02-01. [dostęp 2015-12-19].
  2. Download InfoPath 2013 for Office 365 ProPlus Subscription from Official Microsoft Download Center. Microsoft, 2015-09-01. [dostęp 2015-12-19].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.637 sek.